Ki a fontosabb?

Figyelt kérdés

Szerelem vagy barát?

illetve

Család vagy barát?


2013. dec. 19. 16:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A szerelem elmúlhat,a barátság megszakadhat,a családi vérkötelék nem szűnik meg soha.Számomra a család az első és mindenek feletti.Új szerelmet kaphatsz,másik barátságot szerzhetsz,új szülőt soha többé.Én így gondolom.
2013. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy fontosabb. Mindegyik fontos, mindegyik máshogy fontos, de nem kevésbé.
2013. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"A szerelem elmúlhat,a barátság megszakadhat,a családi vérkötelék nem szűnik meg soha."

Nem vitatkozni akarok ezzel, de azért gondoljunk bele, ha valakinek alkoholista, agresszív szülője van, aki esetleg még bántalmazza is, vagy olyan testvére, akivel annyira rossz a viszony, hogy inkább ellenséges, mint testvéri. Nem biztos, hogy az illető életében ilyen családtagok fontosabbak lesznek, mint mondjuk a párja, vagy a legjobb barátja. Szóval ez is helyzetfüggő.

2013. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen, hogy valamelyik ostoba letöröltette a válaszomat. :( Meglátszik, hogy mennyi buta ember firkál ide.


Ki a lefontosabb? Természetesen magamnak én magam. Mindenki csak azután jön. Ha én nem vagyok, akkor nincs semmiféle emberi relációnak értelme.

Ezt önfenntartásnak hívják. Ösztön-szinten van beégetve.


Van, akinek nagyon rossz családja van, van, akit bántalmaztak - neki biztosan nem fog számítani a családja semmit, vagy ha igen, akkor csak negatív előjellel.

Akinek jó családja van, az ezt cska nehezen értheti meg, és sok-sok empátiával.


Van, akinek soha nem adatik meg a barátság, legyen akár a legtisztább és legokosabb ember is - egyszerűen nem üti meg a mércéjét senki emberfia.


Van, akinek nem siker a párkapcsolata, vagy korán meghal a férje/felesége/gyereke és magára magad. Ugyan ki lesz akkor a legfontosabb neki? Talán a halottai? ÖNMAGA!


Szóval: ez a kérdés otoba, és nincs semmi értelme ÉRZELMI alapon versenyt szítani és rangsorolni embereket.

2013. dec. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!