Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg szeretnék tanulni Japánul?...

Meg szeretnék tanulni Japánul? Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok 14 éves és megszeretnék tanulni Japánul szeretem az országot és ott akarok letelepedni stb.

1. Hogyan kezdjek hozzá mi a legfontosabb?

2. Mik kellenek hozzá ? (nálunk nincs sok elérhetőség főképp internet a legjobb)



2013. dec. 27. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Beszélsz angolul elég jól?


Előszőr érdemes megtanulni a hiraganakat, majd a katakana-t. Ugyanis sokszor az anyagokhoz fog kelleni (pl. jobb szótárakhoz).


Utána meg kezd el a nyelvtant. Angolul könnyen találsz forrást, de egy pár magyar nyelvtan könyvet is láttam már az interneten vándorolni.


Gyakorolj sokat: írást, hallgatást, beszédet. Lényegében mindegy min gyakorolod a hallgatást, de azét pl. animeket, dalokat, játékokat, doramakat fenntartással kezelj. (Sokszor túlzottan is szlenges vagy közvetlen a stílus).


Írás esetén néha fel teheted lingvosoft-ra, hogy kijavítsák, mert a visszajelzés nem árt, de anélkül is értékes a gyakorlás.


Beszédhez pedig jó ha van partner, de magadban is lehet gyakorolni jobb híján.


Bátran kérdezz hasonló honlapokon, ha valami nem világos, nem értesz, de azért nem árt, ha előszőr mindennek magadtól próbálsz utána nézni.

2013. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Beírod YouTubera hogy japán nyelvlecke és 1 Hato Aoi nevezetű személy tanít! Nagyon jó! Én is onnan tanulom! Tényleg marha jó!
2013. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Ne várd, hogy meggazdagszol abból, hogy megtanulsz japánul, amúgy is kell 8-9 év mire folyékony leszel, de hobbinak jó.


uz-translations.net

2013. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat !
2013. dec. 28. 16:46
 5/8 anonim válasza:
100%

Ha írást akarsz gyakorolni keresd meg a hiragana és katakana jeleket, majd azt gyakorold kockás füzetbe! Először kezd úgy, hogy négy kockába írsz le egy jelet, így gyakorold be. Persze először ceruzával gyakorold, hogy ne is maszatolódjon, majd kis idő után tollal is írhatsz.

Japán sorozatokat nyugodtan nézhetsz, hogy a hanglejtést megszokd és hogy a kiejtés könnyebb legyen, habár nem nehéz.

Van egy elég jó tankönyv, amit a Japán Alapítvány adott ki. ez a Dekiru. Két részes és nagyon jó, mert külön szószedet és CD is van hozzá. Szerintem megéri megvenni és nem a netről letölteni.

Úgyis gyakorolhatod a szavakat meg kiejtést, hogy a Yb-n beíród Japanese words és kiad egy pár videót.

Ha a költségetekbe belefér, akkor ajánlom, hogy keres egy magántanárt.

Ha elég komolyan veszed azt, hogy Japánba akarsz menni és ott akarsz élni, akkor ajánlom, hogy a középsuliban tanulj jól és nem árt az angolból egy felsőfokút megszerezned, majd egyetemre való jelentkezéskor figyelmedbe ajánlom ELTE-n a keleti nyelvek és kultúrák Japán szakát.

Mellesleg nem szükséges 8-9 év ahhoz, hogy japánul beszélj. 1 év intenzív, de tényleg intenzív tanulással és meglehet elég jól tanulni ezt a nyelvet. De pár év alatt könnyen megtanulhatsz japánul.

Ha még kérdésed van nyugodtan írhatsz nekem és segítek.

2014. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. jan. 3. 18:03
 7/8 anonim ***** válasza:
2014. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia,Kérdező!

Az lenne a kérdésem, hogy sikerült a terved?

Nekem is ez a terv van a fejemben, meg akarok tanulni japánul,persze kintélni nem akarok,csak elmenni oda 2 hétre,jelenleg 14 vagyok.

Szóval, hogy alakultak a dolgok?

2021. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!