Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az igaz, hogy hogyha valaki...

Az igaz, hogy hogyha valaki megtanul törökül, akkor utána könnyebb tanulni japánul vagy koreaiul?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mongolul még csak-csak, de hogy a japán vagy koreai tanulását segítené, szerintem kizárt.
2010. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
A torok nyelv az eleg konnyu es talan hasonlit is a magyarhoz egy kicsit, de a japan az teljesen mas, meg az ABC-e is.
2010. dec. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam, hogy a töröknek a nyelvtana hasonló a japán és a koreai nyelvéhez és alapszókincsben sok szó van, ami majdnem ugyanaz törökül, mint koreaiul.
2010. dec. 11. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

XD Hát ne haragudj, de ez baromság.

A japán és a koreai valóban hasonlítanak egymásra (a kínaival ellentétben!), a törökhöz viszont közük nincs.

2010. dec. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Menj el egy konyvesboltba es nezd meg a szotart, s akkor majd meglatod.

A torok nyelvtan a magyarnyelvhez hasonlit, a masik azsiai 2 nyelv teljesen mas, de megtanulhato mindegyik.

2010. dec. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%

Igaz, amennyiben ha már tudsz egy idegen nyelven, akkor könnyebben tanulsz második idegen nyelven, és ha már kettőt tudsz, akkor még könnyebben egy harmadikat stb.


Viszont nem igaz abban az értelemben, hogy speciálisan éppen a japán vagy a koreai tanulását a töröktudás nem könnyíti meg, mert nincs közös szókincs, és a nyelvtan hasonlósága is minimális.

2010. dec. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!