Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Berlin lakossága milyen...

Berlin lakossága milyen nemzetekből áll? (százalékban ha lehet)

Figyelt kérdés

Kell nekem egy tesztemhez..hogy berlinnek milyen a lakossága(pl.: 25% arab 35% török..stb.) Nagyon fontos lenne.

Előre is köszönöm(L)


2009. nov. 27. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Berlin 3,4 millió lakosával Németország legnépesebb városa, messze megelőzve a második és harmadik Hamburgot és Münchent, melyek együttvéve sem érik el Berlin lakosainak számát. A Berlin-Brandenburg régió 5,9 millió lakost számlál és ezzel a második legnagyobb Németországban a Rhein-Ruhr vidék után.

A lakosság többek között azért is ugrott meg jelentősen mert a 18. és a 19. században több települést is Berlinhez csatoltak.

Berlin lakossága 1870 után kezdett rohamosan növekedni: 1871-ben 824 580 fő, 1892 elején 1 624 313 fő volt. Az 1920-as években a növekedés felgyorsult, ami nagy mértékben az 1920-as Nagy-Berlin-Törvénynek köszönhető, melynek során több községet Berlinhez csatoltak és a város határai kiterjedtek. A lakosságszám a II. világháború kitörése előtt érte el a maximumot, a majdnem 4,5 millió főt. A háború alatt a lakosság száma 3 millió alá zuhant, majd az 1950-es évektől kezdve folyamatosan 3,1 és 3,5 millió fő között ingadozik (lásd ábra). A város lakosainak összetételére jellemző, hogy az újraegyesítés (1990) óta a várost 1,7 millió lakos hagyta el és 1,8 millió új lakos költözött be. 2004-ben például 115 267 ember költözött Berlinbe, köztük 42 063 külföldről. Ugyanebben az évben 113 581 berlini lakos hagyta el a várost, közülük 31 244 költözött külföldre.[3]

Berlin történelme során mindig vonzotta a bevándorlókat és nyitott volt irányukban. A legelső csoportos bevándorlás a 17. század végén történt Franciaországból, amikor Frigyes Vilmos, a "nagy választófejedelem" mintegy 20 000 hugenotta menekült letelepedését engedélyezte. A "réfugiés" azonnal polgárjogot kaptak, szabad vallásgyakorlást biztosítottak számukra és szabadon használhatták a francia nyelvet. A legtöbb hugenotta a Friedrichstadtban telepedett le, a mai Gendarmenmarkt környékén. Első templomuk, a Francia Dóm is a Gendarmenmarkton található és fontos turisztikai látványosság. Habár a hugenották azóta teljes mértékben integrálódtak, a hugenotta, azaz francia kulturális befolyás hatása mindmáig érezhető a város életében. A 19. század második felétől egyre fontosabb a szláv bevándorlás is. A II. világháború után egyre több "vendégmunkás" ékezett Nyugat-Berlinbe többek között Dél-Európából és Törökországból és szerződéses dolgozó Vietnamból Kelet-Berlinbe. Berlinben található, 200 000 fővel a világ legnagyobb török közössége Törökországon kívül. 1990 után újabb bevándorlási hullám jelent meg legfőképpen Oroszországból, ahonnan egykori német kisebbségiek illetve leszármazottjaik valamint zsidók telepedhettek le Berlinben.

Berlin a II. világháború óta különös politikai helyzete és a szabad kulturális élete miatt fontos célvárosnak számított és számít ma is Németországon belül. Mivel Nyugat-Berlin nem tartozott a legbiztonságosabb tartományok közé (minden oldalról a Fallal volt körülvéve), a bevándorlást a nyugat-német kormány folyamatosan szubvencionálta, többek között azzal, hogy a nyugat-berlini férfiaknak eltörölte a sorkatonasági kötelezettséget. Ennek következtében a 60-as, 70-es évektől egyre több alternatív (68-as) fiatal költözött Nyugat-Berlinbe, ahol Európa egyik legszabadabb alternatív szubkultúrája alakult ki.

2009. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi..csak én nem ezt kértem.. de azért köszönöm(:
2009. nov. 27. 20:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontos százalékos arányt nem tudok mondani, de rengeteg francia származású él ott. Ők a Franciaországból elmenekül hugenották leszármazottai.

Nagy számú török és délszláv népesség is lakja.

2009. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azóta keresgélem, amióta válaszoltam=) Googléba már 10 féle verziót beírtam, de nem adott ki semmit. Megnéztem két méretesebb földrajzi atlaszt is, de abban sem esik róla szó. Az viszont biztosnak tűnik, hogy megközelitőleg 150 ezer török lakos él Berlinben. Kíváncsiságból szeretném megkérdezni, hogy aki ezt a tesztet összeállította, az tudja a választ is?
2009. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ausländeranteil: 14,1 % (Juni 2008)
2009. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2009. nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2009. nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2009. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi,vemlyiket el rontottam
2009. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát nem tudom de azt mondta hogy benne lesz:s ... köszönöm a válaszokat(:(:
2009. nov. 28. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!