Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teisták! Hány százalékban...

Teisták! Hány százalékban hisztek Isten létezésében? (kb) Képesek lennétek-e ateistává, vagy agnosztikussá válni?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekel, hogy el tudnátok-e magatokról képzelni, hogy valamilyen történés folytán, valaminek a hatására elfordultok istentől, vagy erősen szkeptikussá váltok vele kapcsolatban? (Aki válaszol, légyszíves írjon %-ot is.)
2010. jan. 7. 01:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hit nem arról szól , hiszek egy kicsit stb. ez nem mérhető dolog. Vagy 100%ban hisz, vagy 0%ban, minden köztes nem valódi hit, ez nem olyan, h ami tetszik azt átveszem, mai pedig nem azt figyelmen kívül hagyom.Nem hiszem, h valami történés folytán elfordulnék Istentől és ateistává válnék.Vallási válságba, bizonytalanságba mindenki kerülhet, ilyenkor az a dolga, h választ keressen kérdéseire, kételyeire.Aki ezt megteszi megerősítést fog találni hitében.Bár az eddigiekből is kiderült, de még egyszer: 100%-ban hiszek Isten létezésében.
2010. jan. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Én sokáig ateista voltam, egyrészt mert nem vagyok megkeresztelve, másrészt mert nem láttam értelmét a teizmusnak.


Aztán egyszer, 19 éves koromban volt egy látomásom, és beszéltem a Fénnyel. Ezt persze sokan marhaságnak tartják - egészségükre. Azóta nem hiszek, hanem TUDOM, hogy létezik, csak nem olyan, mint képzeltem, vagy mint ahogy egy vallásos személy általában kifejti. Nem is tartozom egyetlen vallási felekezethez sem. Bárki bármit mond is, vagy bármi történjék is, 100% biztos vagyok benne.

2010. jan. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5%
a fény: a "fényhozó" (latin) azaz sátán előszerettettel változtatja magát a világosság angyalává. (2 korintusz 11:14) anyi fénye van, hogy képes elvakítani az emberek elméjét, hogy elfordítsák Istenről, Jézusról, és a bibliáról a szemüket. (2 korintusz 4:4) ez a fény hirtelen és erős, ellenben az igazság fénye a biblia szerint olyan, "mint a hajnal világossága, mely egyre világosabb lesz a teljes délig" (példabeszédek 4:18-19) sajnos, akiket a hirtelen fény elvakít, nem látják, "hogy miben botlanak meg szüntelen"
2010. jan. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a biblia szerint az armageddon előtt bekövetkező utolsó prófécia ez: a föld kormányzatai egységesen betiltanak minden vallást. üldözik majd azokat, akik nem adják fel a hitüket. akkor ez ki fog derülni.
2010. jan. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ilyen voltam mindidáig,hiszek az istenben,nem a bibliaiban,de én érzerm,hogy felettünk áll/nak.ezt az érzést eddig csak erősíteni tudták..amíg meg nem bizonyosodom az ellenkezőjével,nem leszek szkeptikus,mivel naggyából mindent tudok,mi miért történik.legalábbis logikusan látom..

tehát 100%-azaz meg vagyok győződve,hogy egy értelmes lény,vagy erő dobta le a földre a magokat..

ennél fogva soha nem vállhatok ateistává,ha személyesen érzem..

Ha fáj a fejem,nem mondhatom azt hogy nem fáj,mert érzem,nálam ez ilyen pofon egyszerű

2010. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"míg meg nem bizonyosodom az ellenkezőjével,nem leszek szkeptikus"

Dehát akkor mégsem hiszel 100%-osan! Ha fenntartod annak lehetőségét, hogy megbizonyosodhatsz az ellenkezőjéről.

2010. jan. 8. 12:41
 7/8 A kérdező kommentje:

kedves 31%-os!

Nem te vagy az aki mindenhova bemásolgatsz oldalas bibliai idézeteket?

Na, most legalább látom, hogy a saját szavaiddal is meg tudod fogalmazni a gondolataidat. Egyébként érdekes amit írtál. Én a bibliait nem nagyon értem, az ugyanazt jelenti, mint amit alá kommenteltél?

2010. jan. 8. 12:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Miután ateista családba születtem, és a megtérésemkor már nős voltam, és két gyerekem, gondolod újra tudnék ateista lenni?
2010. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!