Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi tartozik egy...

Szerintetek mi tartozik egy mai ember alapműveltségéhez? Milyen filmet kellet látni? Melyik zenét kellet hallani? Stb.

Figyelt kérdés

2013. dec. 30. 02:50
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szerintem az még nem alapműveltség, h látott egy pár nagyon alap filmet. Legalább egy 200 alapfilmet meg kell nézni ahhoz, h azt lehessen mondani, h van egy bizonyos műveltsége filmek terén. Rá tudnád mondani egy emberre, h van alapműveltsége ha csak bambul amikor megemlíted neki a 12 dühös embert, a Schindler listáját, Annie Hallt, Esőembert, Taxisofőrt stb.?

A zenék terén ugyanez a véleményem. Egy 70 híres zenekart szerintem fel lehetne sorolni ami nagyon alap. Ac/dc, Metallica, Kiss, Black Sabbath, Bob Marley, Iron maiden, Beatles

és persze a zseniális jazz(Luis Armstrong), blues zenészek(BB King), a progresszív rock zenekarok mint a Pink Floyd, Jethro Tull, Emerson Lake Palmer, Genesis, Yes stb.

Én akkor mondom egy emberre, h van alapműveltsége ha ezekről a dolgokról van fogalma és ne adj isten véleménye is. Szerintem azért nem kell lejjebb adni a mércét mert manapság ez az alap nincs meg az emberek 90%-nak. Amúgy az meg pláne elkeserítő, h a fiatal korosztályból csak elvétve akad olyan aki ilyen kultúrált lenne... nagyon- nagyon ritka az olyan...

2014. jan. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!