Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy új barátom, akinek a...

Van egy új barátom, akinek a családja zsidó. Gyakran vagyunk együtt, néha a házunkba is átjön. Mióta apám tud a származásáról, el akar tiltani tőle. Hogy győzzem meg, ettől függetlenül ugyanolyan jó ember?

Figyelt kérdés
2013. dec. 22. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát- hívd eg hozzátok ebédre v. most karácsonyra
2013. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Jav. meg

Rá kell valószínűleg "vezetni" (ha magától nem menne)

2013. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.
2013. dec. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Talán még mindig jobb mintha roma lenne

Vagy nem?

2013. dec. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Pedig a zsidó vallás elég közel áll a keresztény valláshoz (más lenne, ha pl.muzulmán lenne)
2013. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Csak amiatt kérdezem, hogy el akar tiltani tőle.

Vannak emberek, akiket lehetetlen meggyőzni, de akkor is meg kell próbálni rávezetni, hogy nem az számít, ki honnan jött.

2013. dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg megemlítheted neki, hogy Jézus is zsidó volt.

Tehát az egész keresztény vallás egy zsidó ember szavaira épül.


Ezenkívül felsorolhatsz neki egy csomó híres zsidót, akik nagyon sokat tettek a világért.

A 13 magyar Nobel-díjas közül 11 zsidó származású, ha jól tudom.


Felhívhatod a figyelmét rá, hogy ha egy zsidót utál a zsidóságáért, akkor gondolkodásmódja semmiben sem különbözik egy náci katonáétól. Legalábbis a zsidóságra vonatkozóan.

Magyarázd meg neki, hogy ez előítélet.

2013. dec. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, hogy egészen konkrétan miért utálja a zsidókat?

Mondjon konkrét példát a saját életéből, amikor neki személy szerint egy zsidó ártott.

2013. dec. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképp mindben van valami, csakhogy az elõítéletes embert szinte lehetetlen meggyõzni a tévedésérõl.


Ezért elsõsorban a SZERETETRE kell építeni.

Remélhetõleg Te is szereted Apádat, Õ is Téged, így a legjobb érv: "Apu, tudom, hogy Te is szertszemgem, ahogy én is Téged, nem akarhatod, hogy boldogtalan legyek" - vagy ilyesmi.

Anyu biztos sok jó tanácsot tud adni.

És ne feledd: "a hang teszi a zenét", vagyis más, ha ugyanazt kvetelõ és más, ha könyörgõ hanlejtéssel mondod.


( Egy kedves példázat: Papa táviratot kap Balatonon nyaraló fiától, felháborodva monja Mamának:


Ezt írta a pimasz kölök: "Apám pénzt fiad Dani" - hát sz..t!

Mama: mutasd, csak, Papa! Ó, nem jól olvastad, namazt írta, hanem azt, hogy "Apám pénzt fiad Dani".

Mire a Papa: ja, ez így mindjárt más, hát persze.


Sajnos leírva nem hallatszik a különbség, de talán kitalálod. :)


( Volt nemrég ilyen kérdés, http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_.. ott nneddudgi # 47 12-20 02:17 -ban részletesebben válaszoltam, de a lényeg mindenképp a SZERETET. )

2013. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
52%
Igaza van apádnak,de erre majd te is rájössz.Apám 87 éves,mindig zsidó ellenes volt(nem fasiszta és nem fajgyűlölő)évtizedeken át hülyének néztem ezért,de az utóbbi években rájöttem hogy igaza van! A zsidó magának való faj,világuralomra törnek és minden más népet csak szolgának szánnak! A pénz a fegyverük és az istenük!!!!! ÓVAKODJ A FAJTÁJUKTÓL!!!!!!!
2013. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!