Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Első nyugdijas napjaimat...

Első nyugdijas napjaimat töltöm itthon. Nyugtalan vagyok. Neszekre figyelek, nem találom fel magam. Tanácsok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 10:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Kiváncsi vagyok a válaszokra. Hasonló cipőben járok.
2014. jan. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz az átállás ez természetes dolog,a lényeg szerintem az hogy maradj aktív,ne zárkózz be,keresd más emberek társaságát.
2014. jan. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
27%

Nincs hobbitok?

Esetleg menjetek ki gurulós szatyorral a piacra, a nyuggerek mindig ezt csinálják. :) Persze kizárólag reggel és kora délután, amikor amúgy is tömve vannak a járművek diákokkal. :)

2014. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Hát piacra járok gurulós kocsival, de 4 kereküvel. Ez nem igazán elégit ki. Még bármit el tudnék végezni, csak 56 éves vagyok. Viszont azt nem csinálnám, amit abbahagytam. Valami változásra vágyom. A háztartás nem elég.
2014. jan. 9. 10:50
 5/30 anonim ***** válasza:
Nincsenek a környéken klubok? Az én anyum, amikor nyugdíjas lett, utánanézett, azóta jár patchworkre, jógára, pilatesre és még sorolhatnám. :))
2014. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan még messze vagyok ettől, de az tuti, hogy az első dolgom egy nagyon alapos nagytakarítás lenne. Ezzel egy hétig is el lehet molyolni.

De tényleg az aktivitás fontos, mert céltalanul létezni a világban, annak semmi értelme.

Nagymamám szerintem jól csinálta, nem esett ki a szakmájából (néprajzos), nyugdíjasként minden nyáron táboroztatott, előadásokat tartott és versenyeken zsűrizett. Ezekre persze készülni kellett, meg visszajárni a múzeumba, a kollégái közé, és így sokáig, 10-15 évig még teljesen aktív életet élt.

Szerintem minden szakmában meg lehet találni az ilyen lehetőségeket, a táboroztatás például szuper annak, aki meg van áldva egy minimális pedagógiai vénával, mert az embert felpörgeti, ha fiatalok között lehet. És elég valószínűnek tartom, hogy mivel az ilyen dolgokra általában minimális pénz van, a művelődési házban, vagy ahol szervezik ezeket a programokat, tárt karokkal várnak bárkit, aki segít, és nem kér érte nagyon sok pénzt.

2014. jan. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Segíthetne nekünk önkéntesként ha van kedve.
2014. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az újdonság ismeretlensége. Meg a jövő bizonytalansága.

Ehhez alaposan el kell mélyedni. Összeírni, mit szeretnél csinálni. Ebből minek mennyi a realitása. Vállalnál-e önkéntes tevékenységet. Neten, ismerősöknél, mindenütt tájékozódni a lehetőségekről. Szabadidős klubok. Új dolgok megtanulása.

Aztán jön a rendszerezés, beosztás az időtartam, közlekedés igény függvényében. De a legnehezebb és legfontosabb: új "munkarend" beosztása és betartása. A réginél ezt a munkahely csinálta, a "rendszeresség kényszerét" a munkába járás adta. Most ez az egyénre hárul. Ez a legnehezebb benne. De ha belerázódik valaki, ugyanúgy ritmust ad az életnek, mint régen, csak lehet sokkal változatosabb és szabadabb is.

2014. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Hát igen, nagyon jó tanácsok érkeznek. Családom van, Férjem is, de Ő nyugdij mellett dolgozik, ráadásul éjjel. Igy nappal azért is csendben kell lenni. Ezért figyelem a neszeket, ami van is rendesen. A Gyerekek már külön vannak régen, szeretjük egymást, de nem igényelnek több jelenlétet részemről. Csak magamra számithatok.
2014. jan. 9. 12:11
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Alig vártam, hogy nyögdíjas legyek. Azóta kevés a 24 óra a napból.Nem volt a munkás korszakodban olyasmi, amire akkor nem jutott időd? Vagy csináltad volna, de bele sem kezdtél, mert tudtad, hogy nem fér bele a napodba?
2014. jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!