Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csak a férfiak által...

Miért csak a férfiak által okozott családon belüli, testi és lelki bántalmazásrokról beszélnek a médiában?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Mert a nők rafináltabban csinálják, nem feltűnő módon és a halálos eredmény hamarabb bekövetkezik, minthogy a cselekmény kiderülhetne. Meg hát ugye az a védtelen, gyenge nő..........
2014. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, minket pl. anyukánk bántott mindig - igaz, az "csak" pszichikai terror volt, de szerintem ez éppen elég.

Aztán persze hamar apuhoz költöztünk, ami életünk legjobb döntése volt.

2014. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert a nőknek van érdekérvényesítésre alkalmas szervezete a témában. A férfiaknak nincs semmi és idáig senkinek sem jutott eszébe megalapítani, mert ugye túl büszke hozzá. Egy férfi nem fogja ország-világ előtt elismerni, hogy ilyen áldozat lett és ezért létrehoz egy segítőhálózatot, vagy csak részt vesz a munkájában.


Amúgy meg ha olvasol pár cikket a témában, akkor teljesen érthetetlen. Pl valaki azon pörgött, hogy a felesége kék-zöldre verte a gyereket 6 éven át többször is. Most komolyan nem bírta leállítani? Nem mondom, hogy verje meg a nőt, de mondjuk lefogni nem tudja? Inkább végignézi, ahogy szétveri a nő a közös gyereket?

2014. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Mert az látványos.

Amikor egy fickó disznóvágást rendez a családban mindig szoktak nyilatkozni a híradóban a szomszédok, hogy nem gondolták volna, olyan normális családnak néztek ki... Az, hogy a feleség előtte hosszú éveken keresztül szemétkedett, gennyeskedett, kívülről nem látszik.

2014. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert ezek vannak többségben. Aki erőszakos (akár pszichésen, akár fizikailag) az a gyengébbet terrorizálja. Általában a nők és a gyerekek a gyengébbek. Ha egy nő erőszakos az legtöbbször nem a férje ellen irányul, hanem a védtelen gyereke felé. Akárhogy is, ha valaki súlyosan bántalmaz egy másik embert, legyen nő vagy férfi, annak helye van a médiában. És nem csak azokról beszélnek amit férfiak követtek el. Lásd azoknak a szegény testvéreknek az esetét, akiknek a szülei együttes erővel tették pokollá az életüket. A rendszeres fizikai bántalmazásnak nem csak fizikai, hanem mentális egészségre káros hatásai is vannak. A nagyon durva bántalmazások java részét azért a mai napig férfiak (?) követik el, ami nem hasonlítható egy hisztérikus, kevésbé melegszívű anya viselkedéséhez. Vannak gonosz, undorító nők. Akik pl a latrinába dobják az újszülöttjüket, stb... Nos, ezekről én is a médiából értesültem, úgyhogy nem mondanám, hogy a kérdésed a valóságon alapulna. Amúgy meg, ha egy férfit üt, ver a felesége, az nehogy már ne tudja megvédeni magát amikor erősebb nála. Vagy ha nem akar védekezni lazán elköltözhet, elválhat. Nem hallottam még túl sok olyan esetről ami ilyen helyzetben komoly retorzióval járt volna az elmebeteg asszony részéről. Egyébként, hogy ha tudnád milyen eseteket nem szellőztet meg a média, vagy akár a rendőrség... Hallani csúnya dolgokról, de a legdurvábbakat soha nem hozzák nyilvánosságra, mert edzetlen elme megbomlana még attól is ha tudna róla, hogy olyan létezik. Foglalkozzon csak a média a többséget is érintő általános problémákkal. Nem jut idő mindenki lelki bajára, ez van sajnos. Rengeteg olyan család is van, ahol a szülők állandóan veszekszenek, ez is egy fajta lelki bántalmazás neki (tudom, mert én is átéltem), de kismiska a fizikai terrorhoz képest.
2014. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem azért, mert jelentős többségben férfiak követnék el. Sokkal inkább azért, mert a férfiak nem merik felvállalni, szégyenlik, hogy a gyengébbnek titulált nő terrorban tartja, bántalmazza. Ezek az esetek szinte sosem derülnek ki, csak ha nagyon komoly sérülést szenved az illető és le sem tagadhatja. Ezért tűnik úgy, hogy a családon belüli erőszakot jellemzően a férfiak követnék el. Illetve a nők legtöbbször a gyerekeket bántalmazzák.
2014. jan. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!