Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Másnak is feltűnt, hogy...

Másnak is feltűnt, hogy mostanában egyre több az arrogáns, agresszív ember?

Figyelt kérdés

Valahogy természetessé kezd válni, hogy bárkire rá lehet förmedni, el lehet küldeni alpári szavakkal. Az "idióta", "szánalmas", "barom", "ostoba", stb. már finom kifejezéseknek számítanak.


Itt is olvasgatom a hozzászólásokat, hááát, sokan azt gondolják, minél durvábban fogalmaznak, annál kevesebben mernek ellentmondani.

Mi történik az emberekkel?


2009. dec. 6. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett senki hülyébb,csak az anonim oldalakon,mint pl ez sok embernek nyílik ki a csipája.
2009. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én is észrevettem, de nem csak itt, az életben is. A legapróbb dolgokért ugranak neki a másiknak. Ha nem tetszik ahogy kinéz vagy rájuk mer nézni valaki már beszólnak vagy épp meg is akarják verni. Én sokat járok külföldön, de ilyet csak nálunk tapasztaltam. És nem tudom miért van ez.
2009. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Mindig is ez volt.

Csak régen voltak visszatartó erők, amik miatt az emberek kétszer is meggondolták, hogy kivel hogyan beszélnek.

Már a legkisebb "bakinak" is súlyos következményei voltak.

A mai liberális világban viszont...

Amellett az is igaz, amit az első írt

2009. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én az interneten már nem lepődöm meg, a legtöbb oldalon olyan szövegek mennek, hogy én szégyellem magam a kultúra hanyatlása miatt...

Az életben nem vettem észre, nálunk a városban eddig is undok volt mindenki az eladók, a pénztárosok nagyrésze stb. Szóval... nem vettem észre változást.


Viszont a múltkor néztem a cool tv-n a csillag születikes vendégeket hívták meg. Hát én elképedtem mert a faliújságon alul olyan mocskolódó üzeneteket kapott MINDENKI, hogy az gyalázat! Nem értem egyébként én ilyenért nem adnék ki pénzt, hogy bírjam mennyire tehetségtelen valaki és hogy jól lehordjam... inkább hülye emberből van egyre több.


De azt gondolom lehet benne valami, hogy mindenki ingerültebb a válság miatt mert nehéz megélni stb. és így mindenki feszültebb.


Az interneten viszont tényleg rettenetesen sok az ilyen ember, főleg a sok tudatlan és a fiatalok nagyon mocskos szájúak és mocskolódnak mindenkivel.

Biztos nagyon nyálasan hangzott amit írtam, de azon a véleményen vagyok most is, hogy a fiatalok (pedig én is az vagyok még) manapság semmit sem tisztelnek. Egyszerűen nem látják az értékét semminek. Mindenkit leszólnak, pedig ha nekik nem is tetszik attól még lehet jó a maga műfajában és ezt el kellene fogadni és továbblépni.


A való életben pedig el kellene fogadni, hogy nem vagyunk egyformák nem megszégyeníteni másokat és rájukförmedni mindenért.


Elnézést, ha eltértem a tárgytól, de azt hiszem azért valamennyire kapcsolódik a témádhoz. Kérdező, te pontosan mire gondoltál, volt valami konkrét eset amiért kiírtad a kérdést? Csak kérdezem, hátha nem egyre gondolunk.

2009. dec. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Interneten persze, itt anonim maradsz, de életben még a töritanárom kívül ilyennel nem találkoztam, aki rögtön így rámförmedt volna.
2009. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pont erre gondoltam, amit ti is leírtatok. Hogy az emberek egyre szabadszájúbbak, egyeseknek már nem elég legyinteni és lehülyézni valakit, hanem egyenesen az anyját és egyéb felmenőit kell gyalázni, hogy nyugodt legyen az álmuk.

Az emberek egymásnak ugranak az utcán, a buszon, az orvosnál, a boltban és addig megy egymás szídása, gyalázása, amíg az egyiknek kifogy a szókincse vagy már nem adja annál alább. Nem az érvek, hanem az indulatok, a mocskos stílus győz.


Egy gyöngyszem, amit most, itt találtam egy másik - dohányzós - témában:


"Hát ha már a véleményünket kérdezed egy kisebbségi komplexusban és heveny szexhiányban szenvedő alacsony intelligencia hányadossal rendelkező mentálisan instabil PIC5A vagy. Csak hogy kulturáltan fogalmazzak, ha már elvárod egy nyilvánvalóan kötekedő, provokatív kérdésnél."


Hová lehetett volna még tovább tupírozni a kérdező sértegetését??? De ez csak egy a napi sok-sok példa közül. Kinek jó ez? Hová tartunk?


A legszörnyűbb, hogy nemcsak a fiatalok, hanem már 40-es korosztály is (ide tartozom) egyre lejjebb csúszik.

A gyerekeink pedig ebbe nőnek bele, ezt veszik természetesnek.

Bocs, ha ömlengősre sikerült, tele a tarisznyám.

2009. dec. 6. 18:11
 7/9 anonim válasza:
100%
Szerintem az életszinvonal esése miatt ilyen brutálisak, agresszívak és könyörtelenek a polgárok.Egy jóléti társadaloban az ember nem stresszes,nem kapja fel a vizet minden apróságon.Ezt magamon is tapasztaltam már.Ha jól megy a szekér happy minden, vidám kedves és mosplygós vagyok.Mostanság meg amikor nyakunkon a karácsony, nincs pénz, minden drága, a csekkek gyűlnek és még sorolhatnám... nem nagyon van kedvem vidámkodni, kedveskedni, előzékeny és türelmes lenni.Ilyenkor a csúnya szavak is hamarabb kicsúsznak a számon. Sajnos.
2009. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még én se bírtam soha felfogni, hogy mitől jobb az, ha anyázunk, mint ha kulturáltan fogalmazzuk meg, hogy valami nem tetszik. Aki ezeket a szavakat használja, az saját magát minősíti vele :) Az meg főleg gáz, hogy direkt úgy írják a sértéseket, hogy ne szűrje ki a gép a csúnya szavakat...


Egyébként élőben is vannak ilyenek. Sőt nem is kell hozzá felhúzni őket, egy csomó fiatal van, aki majdnem minden mondatot úgy kezd, hogy a beszélgetőpartnerét felszólítja a nemi közösülésre, vagy hasonló...

2009. dec. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most is rengeteg ilyen van.
2019. dec. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!