Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért van az, hogy van egy...

Mért van az, hogy van egy csomó cigány akinek a vezeték neve Farkas és Horváth de magyarból is aki teljesen úgy néz ki mint egy magyar ilyenek a vezetéknevei?

Figyelt kérdés
Nincs ebbe semmi rasszizmus és bocs, hogyha rossz helyre tettem a kérdést.

2014. febr. 3. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a név nem jelent semmit.
2014. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hívhatnak minden cigányt Kolompár Rómeónak.
2014. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A vezetéknév az sokat számít.
2014. febr. 3. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért számítana sokat?

Egyébként meg miért lenne cigány a farkas és a horváth?

Inkább a cigányok vették át, nem?

2014. febr. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges. De olvastam ilyet, hogy pl. származás (Lengyel, Magyar) tulajdonság (Szép, Kövér) vagy foglalkozást (Kovács, Takács) alapján is lehet vezetéknév de ez régebbről van.
2014. febr. 3. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno volt egy Oláh vezetéknevű évfolyamtársam, teljesen fehér volt a bőre, most akkor? Vezetéknév alapján a nagy többség 90%-os pontossággal biztos azt mondta volna hogy kisebbségi...

Viszont ismerek két Bartók vezetéknevűt, az egyik fehér bőrű, a másik pedig jól láthatóan kisebbségi.

2014. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oláh vezetéknevüt láttam és az is teljesen fehér volt.
2014. febr. 3. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!