Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tanácsolsz nekem és a...

Mit tanácsolsz nekem és a páromnak, Ausztriában, Németországban vagy Angliában próbáljunk szerencsét?

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Anglia.
2014. febr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Melyik nyelvet beszélitek?
2014. febr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindkét nyelvet beszéljük valamennyire, de ő inkább a németet én inkább az angolt.
2014. febr. 7. 10:25
 4/11 A kérdező kommentje:
Angliában nagyon drága az albérlet. Németországban és Ausztriában valamivel olcsóbb?
2014. febr. 7. 10:26
 5/11 goaus ***** válasza:
A nyelv mellett talán a legfontosabb, a szakmák kérdése. Amelyik erőseb az adott piacon, oda érdemes menni bepróbálni. Jó szakmával egy fizu is bőven elég, a pár pedig amit talál, és tetszik neki, az már csak plusz.
2014. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én Anglia mellett döntöttem, de csak azért, mert angolul beszélek...


Azon kellene elgondolkodnotok, hol hol élnétek szívesebben. Szerintem anyagiakban hasonló mind a kettő. Viszont az emberek, mentalitás, körülmények másabbak...Tehát ezeket vessétek össze, hogy melyik illik hozzátok jobban, melyik szimpatikusabb. Talán még azért mondanám Angliát, mert az angol nyelv egy fokkal hasznosabb, mint a német, mondhatni alap....tehát jól jön, ha ezt tanuljátok meg mindketten.

2014. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nemetorszagban nem olyan egyszerü alberletet kivenni.

3honap kereseti igazolas kell hozza.Itt lakas cegek vannak, nem olyan mint otthon.

2014. febr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Angliaban sem 1xu alberletet kivenni.... referencia az elozo landlordtol, 3 havi szamlakivonat vagy credit check (te fizeted), munkaltatoi igazolas...etc -volt egy ismerosom, akinek ki kellett fizetni fel evre elore az alberletet 6x800 font plusz egy havi deposit, mert nem volt szerzodeses munkaja. de csak igy tudott kijonni a csalad tobbi resze ha mar volt hol lakni....persze otthon kokemeny hitelt fizetnek emiatt....- az arak nyilvan fuggnek tole h hol akartok lakni. Videken olcsobb, Londonban es nagyvarosokban dragabb. Ha beszelnek nemetul, tuti ausztriaban elnek. Karacsony kornyeken volt h 400 fontba kerult a repulojegy haza....Auto ugyanez, kompjegy horribilis azokban az idokben amikor mindenki menne latogatoba. Egesz nyaron, husvet stb... egy nap az ut...ezeken kivul egyre nehezebb munkat kapni, nyelvi teszthez kotik ujabban az ugynoksegek a munkabaallast. Megnyilt UK romanok es bolgarok elott. Legtobb munka minimalberes, sporolni csak ugy lehet ha mindket fel dolgozik. Ha most indulnek utnak, inkabb a szarazfoldon keresgelnek. Summa summarum osztrak vagy nemet mellett voksolok. Sok sikert xx
2014. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anglia a legszarabb. Toronymagasan. Putri.
2014. júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló vagyok. Én azóta kiköltöztem Londonba és nem értem, miért szólja le mindenki ennyire. Albérletet könnyen találtam, elég nagy a választék, és rengeteg van ahol nem kell referencia meg ilyen hülyeségek. Én is csak 2 hét depositot meg 2 hét rentet fizettem, és nagyon klassz, modern, tiszta, felszerelt házban lakok egy egyszemélyes szobában (ami másokhoz képest elég nagy), új bútorokkal. Heti 85 fontért. A központ pedig egy fél óta metróval szóval nem is vagyok az isten háta mögött.


Ami a nyelvi teszteket illeti...szerintem alap, hogy aki külföldön akar dolgozni, az még otthon legalább alapszinten megtanulja az adott ország nyelvét. (kb 3 hónap alatt meg lehet, de lehet még annyi se). Nem várják el, hogy angol nyelvű diplomamunkát készíts az elektronok ütköztetéséről...munkához szükséges alap kifejezéseket meg illik tudni, ha dolgozni akarsz.


A minimálbérből tényleg nem sokat lehet spórolni (mondjuk egy kicsit így is lehet), de aki akar, az hamar talál jobbat. És még minimálbérrel is teljesen más itt az életszínvonal, mert otthon nem csak spórolni nem tudsz, de mínuszra jössz ki minden hó végére...Itt meg legalább sosem kell aggódni, hogy meglesz e az albérletre való, vagy miből eszek holnap.


Egyébként ez a soha semmi se elég jó tipikusan magyar mentalitás...

2014. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!