Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németesek! Mi igaz abból,...

Németesek! Mi igaz abból, hogy Németországban és Ausztriában más németet beszélnek?

Figyelt kérdés

Régebben jártam Németországban, de akkor még nem igazán tudtam németül, és minden összefolyt, így nem tudtam megítélni van-e különbség. Most ismét oda utaznék, és szeretném tudni, hogy igaz-e amit sokan mondanak, hogy más a Németországi német?


Ausztriában nagyon sokszor megfordulok, itt annyit tapasztaltam, hogy a falusi öregek és a bécsi fiatalok szóhasználata között azért van eltérés, de talán ez természetes. :P


Német fórumokon igazából nem tapasztaltam égbekiáltó különbségeket, ezért nem is értem, miért mondják, hogy annyira más...


2011. jan. 9. 11:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Barátnőim már beparáztattak, hogy egy szót sem fogok érteni, amit azért kétlek.

Ja, és kihagytam, hogy München az úti cél, tehát nem is a világ vége. :P

2011. jan. 9. 11:48
 2/12 anonim ***** válasza:

Még Németországon belül is sokféle dialektus létezik, de tovább folytatva, Svájcnak is saját nyelvjárása van. Itt bővebben:

[link]

2011. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az osztrákok alapján simán meg fogod érteni a münchenieket. Amúgy valóban hatalmas különbségek vannak, de leginkább kiejtésben. Meg 1-2 szóban. De ez általában az irodalmi némethez szokottaknak okoz gondot, akik életükben először találkoznak valamilyen dialektussal.
2011. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A Németországi német érthetőbb, vagyis szebb, Ausztriában több tájszólás is van, aminek egy része kevésbé érthető!
2011. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor ha Bécsben megértetem magam, akkor máshol sincs para. :P


Nem vagyok irodalmi németre korlátozódva, de azért találkoztam osztrákokkal, akiknek hozzá kellett a beszédstílusához szokni, ahhoz, hogy megértsem őket. :S


Féltem, hogy Németországban szerencsétlenkedni fogok. ;)

2011. jan. 9. 12:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Tirolban "jo'

Munchenben "ja"

Tajszolas.

2011. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
"jo" az még egy pár helyen :)
2011. jan. 9. 13:58
 8/12 anonim válasza:
Érteni fogod őket. Én most Dél- Németbe vagyok szintén, és nekünk folyton azt mondják, hogy észak Németben nagyon máshogy beszélnek. Ennek ellenére megértettük őket. Viel Spaß in München!
2011. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

A kíváncsiság egyszer biztosan elvisz engem észak németbe is, de addig úgyis gyakorlok annyit, de annyit, hogy lehet, rajtam se fog majd ki. :))

2011. jan. 9. 14:55
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Ausztriában nem beszélik szépen a németet,de viszont könnyebb dolga van az embernek,mert nem ragoznak nagyon,van olyan aki mindenre das-t mond,vagy ein.Szoval nem bonyolitják túl és van olyan aki egyeltalán nem foglalkozik azzal hogy hím nem,vagy nő nem.Amire figyelni kell az a múlt idő,mert ha azt el rontod akkor azért rád szólnak.De a névelőkkel nem nagyon foglalkoznak.Megérteni valóban nehezebb,mert nem beszélnek szépen,főleg burgenlandban,de tirol és salzburg környékén szépen beszélnek és az emberek mentalitsa is más,rendesebbek!
2011. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!