Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy segítsek a legjobb...

Hogy segítsek a legjobb barátomnak feldolgozni a melegségét?

Figyelt kérdés
Vallásos és fiú (akárcsak én). Minden tippre számítok, lényegtelen hogy vallási megközelítésű vagy csak simán melegek írnak. (Megosztom vele ezt a linket, szóval a hozzászólásokat ő is látni fogja, nem csak én. És nagyon szépen kérek mindenkit hogy értelmes kommenteket adjon.) Nagyon szépen köszönöm! :)

2014. febr. 28. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire vallásos? Ezt fontos lenne tudni... Egyébként a Máté: 19/11-12 szerintem jó :) Nem tudom, milyen vallás, tehát melyik bibliafordítást használtok, de az eredetiben a házasélet (pontosabban a ffi-nő szexkapcsolat) szerepel. Ha puszta inpotencia v iesmi lenne, nem azzal kezdené Jézus, hogy kevesen fogják a keresztények közül ezt elfogadni...

Minden bűn, amit szeretet nélkül tesz valaki (Pál). Ha szeretet nincs én bennem semmi vagyok (Pál). Tehál ami nem szeretetből van, az önzésből van (minden bűnre igaz, én nem találtam kívételt). Tehát...: jó-rossz = szeretet-önzés. Minden ami önzésből van bűn, minden ami szeretetből, az jó. Tehát ha a bibliai feltételeknek megfelelő a kapcsolat, szeretet az alapja, akkor az nem hiszem, hogy bűn.

Szodoma bűne nem a szereteten és tiszteleten alapuló monogám kapcsolat volt, hanem a hedonizmus, az önzés és az erőszak. Sehol nem volt szodomában igazi meleg kapcsolat, tehát nem az lett elítélve!

Az ószövetségi törvény bünteti, de ott a disznóevést is. Jézus után jött az, hogy a szeretet és az élet felülírja a törvényt.

Ha valamivel nem értesz egyet, vagy valamit nem értesz, írj!

2014. febr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Eléggé vallásos. Én mondjuk mostanában kicsit kevésbé. Nem ez a lényeg, szóval, na. De nagyon értelmes embernek ismertem meg.


És persze monogám kapcsolatra gondolnék. Mármint addig nem jövünk össze amíg el nem fogadta (lehet utána se, de addig biztos nem). Szóval a lényeg: monogám meleg kapcsolatról lenne/lesz szó.

Akár velem akár mással, az most részletkérdés. És nagyon szépen köszönöm/köszönjük a válaszod! :)

2014. febr. 28. 17:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Még annyit... mivel nehezen fogadja el, ez azt jelenti, hogy próbál ellene küzdeni. Ez is azt mutatja, hogy ezt az állapotot nem ő választotta, tehát nem tehet róla, ez vele született. Egy igazságos Isten hogy tudna bárkit azért büntetni amiről nem tehet?

Erre szoktak azzal érvelni, hogy a hajlam nem bűn, de a cselekedet igen. Miért? Istennél racionálisabb lény nem létezik. Meg is mondta, hogy nem jó az embernek egyedül. Ha tudja, hogy valaki nem képes a "házaséletre", mert így született, de van valaki, akit szeret, akivel boldog, aki mellett teljes ember és jó keresztény tudna lenni, mindketten akarják, miért tiltaná? Régen a homoszexualitás a hedonizmus jele volt. Mindenki mindenkivel, emberrel, állattal, ittasan, csoportosan,... ez sem testileg sem lelkileg nem egészséges. Isten ezt tudja, ezért tiltotta. Minden tiltása okkal volt, hogy a gyermekeit megóvja a rossztól. De Istennek azt is tudnia kell (hiszen ő mindent tud), hogy amellett, hogy erről nem tehettek, az elnyomása frusztrációt, depressziót, halálvágyat és egy idő után vallásellenességet okoz. Isten senkinek nem rosszat akar. Nála és az ő törvényénél reálisabb és ésszerűbb nincs! Hisz Isten nem hülye, nem uralkodni akar, hanem szeret és megóv. Ha a viszont a ti kapcsolatotokat tiltaná, az ellent mondana ennek az egésznek...

2014. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor egyetértünk. ;)

Köszönöm mégegyszer! :)

Remélem Neki is tetszeni fog. :)

Izgulok kicsit, tudod most kicsit nem vagyunk jóban egymással, vagy nem is tudom, amolyan összeveszős feeling van most bennem. Kicsit asszem összerúgtuk a port, de akkor hagy ragadjam meg itt az alaklat és kürtöljem világgá hogy még mindig iszonyúan szerelmes vagyok Beléd! ;) (Kár hogy nem mondhatom ki a nevedet se, de tudod Te hogy rád gondolok, kedves .... barátom (remélem értetted a célzást <3 <3 <3


(amúgy bocsi mindenkitől hogy ide írok ilyen full szerelmes dolgokat, de nem bírom megállni, sorry mindenkitől :) )

2014. febr. 28. 18:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
mutasd meg neki ezt. kicsit hosszú, de érdemes elolvasni. sokan nem ismerik a bibliai szövegek valódi jelentését. [link]
2014. febr. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

A legnehezebb dolog az életben elfogadni magunkat.Ez tény.

Állj mellette teljes szívedből lelkedből és minden akaratoddal.

Közöld vele minél többször,hogy szereted és mellette állsz.

Neked bármit mondhasson el,legyen szó akármiről.

A vallással kapcsolatosan annyit,mondd neki ne féljen Istentől.Isten megkülönböztetés nélkül mindenkit szeret,megért és elfogad!Ami le van írva az egy dolog...

Én meleg vagyok és én is vallásos,de soha egy percre sem fogalmazódott meg bennem az hogy Isten nem szeret.Ő mindenkit ölel és szeret.Még a gyilkosokat rablókat betörőket is.Kívánom neked és nektek a Boldogságot.

Kérem az Istent segítsen nektek ebben!

2014. márc. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm/köszönjük! :)
2014. márc. 2. 14:48
 8/11 A kérdező kommentje:

És neked is sok boldogságot! :)


Várom a további hozzászólok véleményét is. :)

2014. márc. 2. 14:50
 9/11 anonim ***** válasza:
3%

Vidiripi


Máté 19:4 Ő pedig így felelt: Nem olvastátok, hogy a Teremtő kezdettől fogva férfivá és asszonnyá teremtette őket,Mt 5 és ezt mondta: ezért az ember elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté?


Aztán hogy ezeket a szavakat hogyan érted az már a te dolgod.

2014. márc. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Férfiak vagyunk mindketten. Van nemi szervünk, moderáltan izmos testünk. Stb.


Melegek vagyunk, nem transzneműek. :)

2014. márc. 2. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!