Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Úgy érzem az...

Mit csináljak? Úgy érzem az lenne a legjobb ha meghalnék. Sokat gondolkoztam rajta, minden rossz megszüne. De nagyon sajnálnám a szüleimet, barátomat mert nekik nehéz lenne feldolgozni. Mit tegyek? Ha megteszem túlteszik magukat?

Figyelt kérdés
2014. jan. 31. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Jézusom, mi van ma? Egyik fiatal a másik után teszi fel az öngyilkos kérdéseit.

Próbálj meg kicsit pozitívabban gondolkodni. Keresd meg a jó dolgokat az életedben (barátod is van, nem úgy, mint az előző kérdezőknek)

Nem, nem teszik túl magukat. Mint 2 felnőtt gyerek szülője mondom, hogy nem teszi túl magát azon, hogy öngyilkos lett a gyereke.

2014. jan. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne legyél önző, ne csak magadra gondolj!

Csak a gyávák öngyilkosok, van más megoldás is, lehet hogy nehezebb de megéri!

2014. jan. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden rossz megszűnne - neked. A környezetednek akkor kezdődne.

Gondold már végig, neked milyen érzés lenne, ha a testvéred vagy a legjobb barátod megtenné.

2014. jan. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az a minden rossz? A leírtak alapján van szeretö családod,barátaid, szerelmed! Ezenkívül egy komoly gond lehet az ha valami súlxos egészségügyi gondod van, de még ez sem indok rá!
2014. febr. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Te nem meghalni akarsz, hanem azt szeretnéd, ha minden rossz megszűnne. És mivel nem látod a problémák kezelésének lehetőségét, ezért választanád a halált.

Na hát a jó hír az, hogy van megoldás a problémákra, csak kicsit hátra kell lépni pár lépést, és megvizsgálni más szemszögből, mert általában nem látjuk a fától az erdőt.

Ha így sem megy, akkor szakember segítségével egészen kiválóan fel lehet dolgozni a problémák okát, és akkor a szakember segít hátralépni két lépést, és máris jönnek a megoldások sorra.

Igaz, ez bonyolultabb módszer, mint öngyilkolni, de szerintem sokkal célravezetőbb és hosszú távon kellemesebb minden érintett félnek.

2014. febr. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 LeonBlack válasza:
63%
Szia! Talán ki fogsz nevetni, mert én hívő vagyok. Buddhista. Szerintem mindenki fejlődni születik meg, ezért fölösleges öngyilkosnak lenni, mert a feladat, amit most túl nehéznek érzel- még nehezebb formában vissza fog térni úgyis. Egyébként miért érzed úgy, hogy nem akarsz élni? Súlyos beteg vagy testi fogyatékos vagy? Mert mondjuk ha tolószékbe kerülnék, én se lennék a helyzet magaslatán...Amúgy ha szeretnek, nem tennék túl magukat, mert azon agyalnának egész életükben, hogy mit rontottak el?
2014. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Változott valami azóta?
2020. júl. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!