Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikai diákok jönnek a...

Amerikai diákok jönnek a sulinkba. Prezit kell csinálni nekik valamilyen érdekes, Magyarországhoz kötődő témáról. Tudtok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés

2014. márc. 12. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
laposra verni az összes ajmerikait és zárjátok be őket a pincébe,az jó prezi lesz
2014. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos tanácsot, nagy segítségemre voltál! ^.^
2014. márc. 12. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Az első agyatlan válaszolóz felejtsd el, ha pedig prezentációt kell csinálnod, akkor vonj valami párhuzamot az USA meg Magyarország között. Pl. mutasd be Washingtont és Budapestet, a Capitoliumot meg a magyar országházat, valami amerikai folyót és a Dunát, amerikai népviseletet (indiánt) meg magyart, McDonald's-ot meg valami halászcsárdát, és így tovább. Az érdekes lenne talán. Lovagló cowboy meg vágtató magyar csikós...
2014. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, amióta külföldiekkel beszélgetek, hogy a leginkább a magyar kaják érdeklik őket, és emellett azt szeretik a legjobban, ha népszokásokról, babonákról mesélek nekik. Szóval én valószínűleg ezutóbbiból gyűjtenék össze egy csokorral és elmesélném nekik az eredetét, történetét egy egy szokásnak/babonának, valamint azt, hogy napjainkban mennyire él még.
2014. márc. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az amerikaiakat általában Európa régi történelme fogja meg igazán, tehát mondjuk az 500 évnél régebbi emlékek. (Merthogy náluk olyanok max indián leletek vannak.) Szóval lehet mondjuk a betyárokról (betyáros ételekről is akár), honfoglalásról, ősi kultúráról, táltosokról, stb.


"McDonald's-ot meg valami halászcsárdát"

Ezt inkább ne, mert még meg fognak sértődni. :)

2014. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, de ezekről már mind csináltak a többiek. Egy (szerintem) nagyon jó témát: Magyar népmesék. Pár diában elmondom, ki csinálta, mi csinálta, mikor csinálta. Évadok, epizódok. Jellegzetességeket, főbb motívumokat, visszatérő alakokat, meg beleraktam a főcímdalt, meg a végén az egyik 7 perces mesét bevágtam. Szerintetek jó lesz?
2014. márc. 12. 21:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy fogadják a magyar népmesét az amerikai gyerekek. Szerintem nincsenek meg hozzá az alapfogalmaik.
2014. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ezekről már mind csináltak a többiek"

Te jó ég, egy rakás prezit fognak végignézni? :)

Ami még érdekes lehet, az a kommunizmus időszaka, az is egyfajta kuriózum lehet nekik.

2014. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csak be kell írni, hogy Magyarország. Kijön a honfoglalás, a folyóink és tavaink, híres költőink, nevezetes ételeink és hegységeink, az Alföldről pár infó, a himnuszról dolgok és satöbbi. Sok sikert!
2014. márc. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!