Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek az normális, ha...

Szerintetek az normális, ha valaki szereti, becsüli, sőt példaképének tartja Hitlert?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó kategóriába írtam-e a kérdést... Na mindegy, kifejteném a dolgot:


14 éves vagyok, intelligens lánynak tartom magam, szeretem a törénelmet... Csak mostanában sokat lógok az ask.fm nevű közösségi oldalon, és ott olvastam, hogy egy lány teljes mértékben védte Hitlert, és amikor valaki olyat írt neki, hogy "normális vagy? Tudod, mennyi embert ölt meg?", erre visszaírta, hogy "annyira jellemző, hogy mindenki csak a rosszat látja meg benne.. szerintem nem volt rossz ember"... Ez engem nagyon felháborított. Hogy lehet ilyen ostoba valaki? Amúgy egy 17 éves csajról beszélünk, aki egy szakiskolába jár és igencsak leharcolt feje van, ergo nem lehet egy IQ-bajnok. Biztos vagyok benne, hogy azt sem tudja, hogyan - és ki miatt - robbant ki a második világháború... Szerintetek normális dolog, amit a csaj művel?



2014. márc. 13. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Milyen válaszokat szeretnél? Te magad is tudod, leírtad a választ.
2014. márc. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális.
2014. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első hozzászóló: csak a véleményetekre vagyok kíváncsi. Persze, írtam, hogy én mit gondolok, de az érdekelne, ti mit gondoltok az esetről... Ez a lány úgy tudta előadni magát, mintha neki lenne igaza...
2014. márc. 13. 15:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Hiába adja úgy elő magát, nincs igaza. Ez a válasz.
2014. márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Természetesen az orvosi eset, a valaki példaképének tekinti Hitler, viszont!!!

Hitler az ő népének akart jót, hatalmat és a véleménye szerinti gonosz embereknek rosszat. Miben jobb az, hogy most a politikusok a saját népük szemébe hazudnak bele, és a halálba üldözi őket? Természetesen nem úgy, hogy megöli őket, hanem annyira felemeli az alap dolgok árait és annyira lecsökkenti a fizetést, hogy lényegében már nem is élnek.

Persze, hogy lehet, sőt kell is kifogásolni Hitler tevékenységeit, hiszen ő aztán tényleg rasszista volt, viszont a saját népét nem bántotta, ő a zsidókat irtotta, akik valljuk be szépen óvatosan tönkreteszik bármelyik országot, mert náluk van a hatalom, illetve a cigányokat, akiket egy embert megtámadó vírushoz hasonlítanék. Persze mindkét népben vannak kivételek, ezt muszáj leírnom, mert azonnal jönnének a támadások.


Szóval ha választanom kellene, hogy a nagyképű, kapzsi, gerinctelen, hazug politikusok, vagy egy büdös rasszista irányítsa az országot, hát nagyon elgondolkodnék rajta. És ebben az a szomorú, hogy ilyen Gyurcsány meg Orbán félék teszik ezt az emberekkel...

2014. márc. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
18%
Én is belebotlottam már pár neonáci és Jobbik-megszállott fiatal lányba (!!!) a Youtube-on, aki olyanokat irkált különféle politika- és történelemMENTES videókhoz - úgymint Sziget fesztivál love story, éneklő kisegér, stb. -, hogy a fülem kettéállt. Hiába, nagy az Isten állatkertje.
2014. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ötödik hozzászóló, szerintem az érvelésed ott hibádzott, hogy a mai világban sajna már nincsenek "tiszta" emberek, ha végigvezetnék az én vagy akár a te családfádat, biztos akadna cigány, zsidó leszármazottunk... Ráadásul attól függetlenül, hogy a zsidók kezében van/volt a hatalom, nem az volt a megoldás, közel sem, hogy le kellett mészárolni őket... Meg a végén már Hitlernek sem erről szólt az egész szerintem... Csak levezette a kisebbségi érzéseit a nálánál védtelenebb embereken.
2014. márc. 13. 16:49
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Én a becsülést még csak-csak értem.

A szeretet meg már erős túlzás szerintem.

Viszont hozzáteszem, hogy én is példaképemnek tekintem Hitlert. De még mielőtt valaki ebbe belekötne, azért megemlíteném, hogy nem minden tekintetben, sőt csak 1 félében. Egyedül azért tartom a szemem előtt Hitler példáját, mert ő volt az a férfi, aki bebizonyította, hogy a semmis emberből is lehet világot megformáló történelmi személyiség, még ha ő egy rasszista, mentálisan kicsit bajos ember is volt. A többi esetben, nem őt tartom példaképnek.

2014. márc. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze nem normális. Hitler sem volt normális, igaz, ez még nem menti fel semmi alól.

Bár tudod, attól még, hogy a mentális problémái ellenére is szörnyű embernek tartom Hitlert, azért elgondolkoztam valamin. Hitler nem akart minden népcsoportot kiírtani, és az országa fejlődéséhez valóban hozzájárult. Ezzel szemben egy másik "személyiség" meg árvizet küldött a földre, mert mindenkit rossznak ítélt meg (már ha hiszel benne). Ennek ellenére Hitlert utálják, vallásos emberek meg sokan vannak, pedig Isten nem is épített autópályákat :D

2014. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
mi a neved askon?:Dxd
2014. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!