Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A provident mennyire "szigorú"?

A provident mennyire "szigorú"?

Figyelt kérdés
A provident mindenkinek ad hitelt? Csak azért kérdezem,mert nálunk elég sok roma lakik és oda is jár providentes,hogy lehet ez? Nem arról van szó,hogy roma,hanem arról,hogy alig tudnak megélni nincs is munkájuk,pedig ugy tudom,hogy a provident hiteléhez kell munka papíron? Vagy nem fontos?
2009. dec. 15. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A provident sok mindenkinek ad hitelt. Remélem nem akarod felvenni, mert ultrabrutál kamatok vannak ott.
2009. dec. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom,de jelenleg ott tartok,hogy nem tudok mást tenni......
2009. dec. 15. 23:21
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
ajjaj,nagyon sajnálom hogy ittálsz:Sde valahogy inkább télleg szerezz pénzt,pl lopj valahonnan:S
2009. dec. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát a provident nagyon kemény , ha nem fizetsz egyböl plussz polgári peres kamat és behajto nem éri meg az egész és ha nem fizetsz idöben akkor is ugyanez csak lassab felvonásba...
2009. dec. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Az előttem szólók félretájékoztattak.A családomban is van,aki vett fel tőlük hitelt,és ismerem a feltételeiket is.

A felvételnél kell rendszeres jövedelem,de nem kell mun káltató által kiálíított papír hozzá.

Max.egy éves időtartanra adnak hitelt,törleszteni hetenként kell.

Kb.75 %-al fizetsz vissza többet,mint a felvett kölcsön.Ez nagyon magasnak tűnik,de valójában a bankok még többet kérnek.Egy ismerősöm 22 évre kapott hitelt,havonta 24.000.-et fizet vissza,ebből 20.000.- a kamat és az egyéb banki kölcsön.Ez sem jobb,mint a Provident.

Ha viszont nem tudod törleszteni a heti összeget,de minden héten fizetsz mondjuk 1.000.- Ft-ot,akkor telefonon hívogatnak,de semmi végrehajtó,vagy ilyesmi.Ebben az esetben természetesen nem kaphatsz tőlük később sem újabb kölcsönt.Vedd fel a kapcsolatot a közvetítőjükkel,és ő pontos tájékoztatást ad.

2009. dec. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2009. dec. 16. 06:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kissé pontatlan volt az elöttem szóló.

ha felveszel mondjuk 100000-et,akkor172000-et kell visszafizetned 40 hét alatt,heti 4300 ft fizetésével.Tehát az átlag havi 19350 ft cirka 9 hónapig.

Mondjuk átverés,mert megkapod a pénzt és következő héten már mennek is a részletért,tehát igazából nem is 100000-et veszel fel,hanem kevesebbet.

Azonkívül van késedelmi kamat(csak másképp hívják)Tehát egyszerűbb kölcsön kérni akárkitől.

2009. dec. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kettővel előbbinek írnám:


Hatalmas különbség van egy hosszútávú hitel és a Provident között, ugyanis a pénz 20 év alatt annyit devalválódik, hogy akkor már az az összeg tényleg nem éri a felét sem az eredetileg felvett összegnek. A Providentnél jóval magasabb a kamat, össze sem lehet hasonlítani a kettőt, és én úgy tudom, hogy nagyon szigorúan veszik a dolgot. Bár arra kíváncsi lennék, hogy a kérdező szempontjából van-e értelme felvenni a hitelt, ha már PÁR NAP múlva vissza is kell fizetni egy igen nagy részét.

2009. dec. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

HETENKÉNT kell fizetni, és ha elmaradsz egy részlettel, akkor küldik a verőembereket. Nem éri meg.

Inkább gyűjtsd össze a pénzt. Ha vissza tudnád fizetni a pénzt, akkor félre is tudod tenni, akár egy külön számlára.

2009. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mire veszed fel. ha karácsonyi ajándékra kell, akkor inkább hagyd. nem éri meg.
2009. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!