Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Éjféltől szigorú böjt van!...

Éjféltől szigorú böjt van! Megtartjátok?

Figyelt kérdés

Nagypéntek lesz éjféltől, 24 órán keresztül nem szabad húst enni, 3x szabad étkezni és csak 1x jóllakni. Az étkezések közt csak tiszta vizet szabad inni. Ez minden egészséges felnőttre érvényes 18 éves kortól, de kamaszok is csinálják, ha egészségesek.


Adjátok tovább! Fontos!


2010. ápr. 1. 23:37
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
13%
Hülye vagy? xD
2010. ápr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
68%
Én igen.
2010. ápr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem szigorú és a böjt nem most kezdődik.

Húsvét, az azt megelôzô idôszak, a negyvennapos böjt lezárulását jelzi.

Ma már nem ilyen szigorúak az egyház böjti elôírásai, nem követelik meg a negyvennapos koplalást, a tilalom csak az utolsó hétre, nagypéntekre vonatkozik.

2010. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
1%
ez de hülyeség minek kell böjtölni csak azéris degeszrezabálom magam meg egy csomó csokis shaket iszom meg mindenféle piát :D szopcsi akik böjtölnek hmmm.... finom éééétel xD
2010. ápr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
59%

Én megtartom.

Tudomásom szerint Nagypénteken még a protestánsok is böjtölnek, nem esznek húst.

De erre nem szabad felszólitani senkit.

Disznók elé gyöngyöt szórni...

2010. ápr. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
30%
Ez a böjt csak a keresztény hívőkre vonatkozik, nem? Én ateista vagyok, úgyhogy hagyom az egészet. A húsvétot, karácsonyt persze megünnepeljük, mert ezek az ünnepek az idők folyamán már többé váltak, mint keresztény ünnepek. De az ilyen jellegű böjtölés, meg templomba mászkálás nem az én stílusom.
2010. ápr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik,tévedsz,mert a nagypéntek SZIGORÚ böjt,pont olyan,mint a hamvazószerda,amivel kezdődik. Én nem azt írtam,hogy most kezdődött a nagyböjt,mert most fog végetérni húsvétvasárnap,de a többi nap a negyvenből csak fakultatív böjt,ez a 2 nap viszont SZIGORÚ és KÖTELEZŐ.
2010. ápr. 2. 00:04
 8/49 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik,ez gyerekes volt. Sajnállak.
2010. ápr. 2. 00:06
 9/49 A kérdező kommentje:
Kedves ötödik,ez egy emlékeztető volt,hogy senki el ne felejtse. Annyit minimum még az ateista is meg tud tenni,hogy 1 napig nem eszik húst.
2010. ápr. 2. 00:08
 10/49 anonim ***** válasza:
55%
Eddig megtartottam minden évben, de most nem tudom, mert dolgozok Nagypénteken, és nem tudom, mi lesz a lehetőség, illetve mensesem is van, nem tudom, mennyire fogom bírni, pont a holnapi és a szombat lesz a 2 legnehezebb nap, amikor görcsölhetek is. A egyik böjti pénteken be akartam tartani melóban a húsmentes napot, az egyetlen kaja, ami ebbe belefért az üzemi konyhán, megfeküdte a gyomromat, másnap reggelre hánytam. Akkor úgy döntöttem, hogy ha nincs olyan kaja, amit a gyomrom befogad, nem tartom meg a böjtöt. Ettől még nem kerülök pokolra.
2010. ápr. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!