Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Miért pont a...

Keresztények! Miért pont a kereszténységet tartjátok az egyetlen igaz vallásnak? Hogyha elfogadjátok más vallások hitelességét, miért pont egy ilyen szigorú vallást követtek, mint a kereszténység?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
A keresztények mégis melyik vallást tartsák hitelesnek, ha nem a keresztény vallást???
2011. febr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Ezt a kérdést feltehetnéd a buddhistáknak, muzulmánoknak, zsidóknak, konfuciánusoknak, sintoistáknak, hinduistáknak, wiccáknak és az összes többi vallás hívének.

Viszont vissza is lehetne kérdezni: miért pont a kereszténységbe kötsz bele, amikor pl. a mohamedanizmus jóval szigorúbb?

2011. febr. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem a kereszténység a legszigorúbb vallás.

Aki egy vallást követ, azt tartja hitelesnek. Jól néznénk ki, ha én református létemre azt mondanám, hogy az "igazi"(???) vallás a buddhizmus...

Egyébként én nem vallást követek, hanem vallásos, keresztény, hittel élő ember vagyok. Nem követek mereven egy konkrét valláshoz tartozó elveket.

2011. febr. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Ez az a kérdés, amire nincs válasz. Na jó, sok emberbe belenevelik a keresztényi alapot, de ha az igazi hívőkre gondolsz, akkor tényleg oda lyukadunk ki, hogy: csak"

A hitre nincs magyarázat, valaki azért követ egy adott vallást, mert annak tanai megegyeznek a saját elveivel. És most lehet mondani, hogy aki a saját tetszése szerint választ vallást, az hülye, de lássuk be, mindenki így tesz: nyilván, aki a Menn-Pokol történetet tartja igaznak, nem lesz buddhista, és aki a reinkarnációban hisz, nem lesz keresztény. Mert egyszerűen nem ért egyet vele...

Tehát minden attól függ, ki milyen elméletekkel találkozott, hogyan formálódott a gondolkodása, miképp alakultak az elvei.

A vallások között nem úgy megy a dolog, hogy választok egyet és kész. Az jön magától - és aki keresztény, az nem tartja szigorúnak a maga vallását, hanem még örömét is leli benne.

2011. febr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Najah, igaz amiket előttem írtak, de nagyon nagyon kezd már a tököm tele lenni. Ezer meg egy merevebb és "durvább" vallás van. De valami furcsa oknál fogva mégsem mondjuk a siíta iszlámba, vagy az ortodox zsidóságba köttök bele, neeeeem, mindennek a rákfenéje a kereszténység, azt kell fikázni mindig....pf
2011. febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát én nem csak a kereszténységbe kötnék bele, mert mindegyik vallásban látnok vmi kivetnivalót. De mivel egy toleráns ember vagyok, nem ártom bele magam mások dolgába, megtartom a véleményem. Attól, hogy nekem vmi nem tetszik, és nem fogom követni, attól még másoknak lehet, hogy pont az a jó...
2011. febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Az előző válasz elég butának tűnik, mivel annyi, de annyi vallás van, hogy egy átlag magyar nem ismeri a felét legalább. De a kérdezőnek válaszolva: Sokféle vallás, hit meggyőződés van. Igazság pedig csakis egy. Azon pedig nem változtat egyikünknek sem a hite. Ha mindenki tévedne az igazsággal kapcsolatban, az akkor is kérlelhetetlenül az egyetlen igazság marad. Jómagam keresztény vagyok. Ez kezdetben nagyobb részt volt megtapasztaláson alapuló, mint intellektuális. Ma már sziklaszilárd alapom van arra, hogy szerintem miért ez az egyetlen igazság. Aki kíváncsi néhány észérvre, itt megnézheti:

[link]

Ám bárki érveit meghallgatom, és mérlegelem. Hiszen pont így jutottam a keresztény hitre is. Azaz inkább Isten érintése által, de tények, és észérvek erősítették meg, hogy nem megőrültem, hanem felébredtem.

2011. febr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez benne van a Bibliában is, hogy aki hisz Jézus krisztusban és a zsidók Istenében az egy Istenben és kiáll mellette életében támadásokra számíthat. (Pál apostol)

Szóval ezért csak a keresztényeket támadják, más vallást nem nagyon. Érdekes, hogy ezt már megírták 2000 éve a Bibliában. Lélekvándorlást soha nem támadták, mert az annyira hülyeség, hogy kár beszélni róla.


Pl. ha vesszük ezt a "vándorlós" dolgot, akkor miért nem születik valaki Dínónak következő életében vagy erszényes rókának vagy Kiwi madárnak? Ezen nem gondolkozott el senki? És vajon az indiaiak nagy többsége szent tehén akar lenni következő életében? És miért e buta állat, amely bámul agyatlanul?

2011. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó!

Az elmúlt kétezer évben minden vallást támadtak, ami nem keresztény volt...

2011. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Igaza van az utolsónak, eddig nem a keresztényeket támadta mindenki, hanem a keresztények támadtak mindenkit. Egyébként szerintem is baromság a lélekvándorlás, de egyre nagyobb "divat" ebben hinni, és én is pont azon szoktam gondolkozni, hogy ennyi erővel lehettem előző életemben giliszta is.

De felőlem mindenki abban hisz, amiben akar, én tolerálom, egészen addig, amíg az illető nem akarja rám erőltetni a nézeteit. Én pl. hiszek Istenben, de nem az egyháziban. Nekem más elképzeléseim vannak erről a névről/fogalomról.

2011. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!