Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van a mai lányoknak és...

Miért van a mai lányoknak és középkorú nőknek ilyen egyforma hangja?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem,hogy furcsa módon, mintha nyávognának, vagy olyan pökkhendi stílusban beszélnének a csajok. Engem ez annyira irritál és egyben olyannyira érdekelt a téma, hogy még 5 különböző nőnek felvettem a beszédhangját és elvittem egy studióba, ahol jó pár ezerért egy hangmérnök analizálta a hangjaikat és az a műszer azt mutatta,hogy tényleg alig van eltérés a beszédhangjuk frekvenciájában. Főleg akkor figyelhető meg náluk, ha valamit nagyon tudatni akarnak kommunikáció közben, vagy fel vannak valamiért háborodva. A csajok között volt szőke, barna és mindenféle hajszínű. Ti ezzel foglalkoztatok már, hogy lehet ez? Legalább 6 éve figyelem és tanúlmányozom a mostani csajok és egyes nők hangját, de azelőtt nem vettem észre,hogy ennyire egyformán irrtáló lett volna, vagy bántó lett volna. Engem nagyon idegesít és bántja a fülemet ez. A középsuliban is állandóan idegesítetek ezek a nyafogós, nyávogósnak, vagy mittom én milyennek betudható hangok, beszédstílusok. Velem van valami baj, vagy tényleg lehet ebben valami? Sokszor nézem a tévét is és ebben az új budapesti műsorban is a csajok, szóval nagyon idegesítőek, mikor meghallom őket.Szinte mániákusan foglalkozni kezdtem a témával.Mi a véleményetek erről?

2014. ápr. 5. 21:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%
nem mondassz hülyeséget apafej!!!néha én is felkapom rá a fejem,főleg mikor telefonon kezdenek el trécselni egymással a villamoson,mikor megyek suliba.nagyon gáz szerintem is.nyafognak és szerintem egymástól tanúlják el ezt a stílust,vagy ezt hozta magával a modernkori trend.az is lehet,hogy sorra gyártják ezeket a büdös k*rvákat.különösen nem érdekelt,de tényleg most hogy mondod,szerintem is van benne valami.szerintem viszont ne foglalkozz vele,mert belehülyülsz:DD
2014. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ja ja! Nem akarom őket bántani,de olyan,túl kényes hangok ezek.Borzasztóan idegesítő néha.Nehéz lesz így becsajoznom,ha megkritizálom őket.Voltam pszichológusnál,de semmi furcsaságot nem vett észre azon kívül,hogy túl élénk a fantáziám és hogy hiperaktív vagyok.Voltam fülészeten is és azt mondta a doktornő,hogy a hallásommal semmi baj,sőt néhol átlagon felüli.Hallom még a 13Khz feletti sípoló hangokat is simán.szóval nem tudom hol lehet a baj.Köszi,hogy írtál,de azért ne nevezzük őket ezért annak,mert lehet hogy a trendben vagy társadalmi hibának lehetünk e pillanatban fűltanúi.:)
2014. ápr. 5. 22:09
 3/31 anonim ***** válasza:
35%
Szerintemhülyeséget beszéletek. HA ez annyira zavaró lenne,már rég foglalkozna vele a média,vagy a sajtó!!!!! Ti be vagytok kattanva.:(((
2014. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
miért foglalkoznának vele??jól vagy elöző? saját magukat , főleg egymást járatnának le vele,akár még botrányba is fulladhatna.szerintem nem más lehet mint az,hogy ez a mostani hülye trendnek tudható be.elég csak ránézni a mai lányokra.mindegyik úgy néz ki,mintha egyenessen a kirakatól szalajtották volna őket.el vannak szállva maguktól,mint az atom és ezért nyekeregnek így.a 80-as90-es években valóban nem volt ennyire jellemző.akkor meg mindegyiknek olyan mély hangja volt a sok cigarettázástól.az sem volt szép hidd el! szerintem se merülj bele a témába,hacsak nem akarsz egyedül megörgedni.:-))
2014. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Mi a véleményem erről? Nem nagyon érdekel:D
2014. ápr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Ha nem érdekel minek írsz? Olyan írjon aki legalább értelmeset tud írni akármilyen értelemben véve és nem egy szót!!
2014. ápr. 5. 22:28
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
na mostmár engem is érdekel mi lesz ennek a vége!:))) figyeld meg jönnek köpködni majd.
2014. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Na jó, 5.vagyok,mondok akkor valami érdekeset:)

egyszer, mikor elmentem barinőmhöz, kaputelefonhoz nyomtam a gombot, egy szót beleszólt, és hirtelen nem tudtam, hogy ő az, vagy az anyja, tök furi volt, úgyhogy nem tudtam, hogy tegezzem, vagy magázzam-e, ígyhát próbáltam kihagyni belőle azokat a dolgokat, amikből tegezés vagy magázás lett volna:) Ilyen tényleg volt

2014. ápr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
*Ja és azért hasonlít ennyire, mert ugyanaz a faj:D
2014. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%
Nincs min csodálkozni szerintem.Ilyen féleszű, úgymond műmájer lotyók szubkultúrájába illő stílussal csacsognak!Mit akarsz főleg az éjjel-nappal budapesttől? Egy ekkora hányadék műsorból kiindulva,azonnal rájössz a megoldásra,hogy ki fia borja.Ez egy idétlen divat náluk, az öröm a műköröm mellett. :-D
2014. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!