Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért a nőknek kedvez minden...

Zenon kérdése:

Miért a nőknek kedvez minden ebben a világban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra az erős diszkriminációra, ami ami a két nem között van. Például a reklámokban zömében nők vannak, az összes rendőrségi és egyéb szóvivő nő, és amikor albérletet keresek, rengeteg hirdetésben kiemelten ez áll: "lányoknak, pároknak" De egyedülálló férfinak nem! A társadalomra egyre erősebb hatást fejt ki a feminizmus. Ha nő vagy, sokkal könnyebb munkát találnod. Tapasztalat. Például egy helyre mentem állásinterjúra egy nő ismerőssel (munkaközvetítő), nekem azt hazudták, nincs munka, ő bezzeg kapott. Régóta figyelem a dolgokat, és igenis érzem, hogy hátrányosabb helyzetben vagyok, mint egy nő. Lehet hülyézni, de én így látom.
2014. jan. 17. 14:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

'reklámokban zömében nők vannak': És ez kinek a hibája? Egész véletlenül nem a férfiaknak próbálnak így eladni dolgokat akik a szexualitásra rá vannak kattanva?

szóvivők: bizonyos dolgokban a nők jobbak. Ez tény, és erről nem tehetnek. Legtöbbjük jobban kommunikál, empatikusabb mint egy férfi.

albérlet: sőt egyedülálló idős, vagy nő tulajdonos van, megértem, hogy nem akarják egy vadidegen férfinak kiadni a házukat.

2014. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 klopusz ***** válasza:
86%

Ha nő vagy, jogod van férjhez menni és gyereket szülni, utána jogod van arra, hogy mint gyerekes anyát páros lábbal rúgjanak ki a munkahelyedről (mondvacsinált okkal).

Utána jogod van nem találni munkahelyet csak azért, mert kisgyereked van.

Jogod van - jó esetben - napi nyolc órát dolgozni, utána bevásárolni, terelgetni a gyerekeidet a lakás-iskola-óvoda háromszögben. Jogod van emellett tisztán tartani a lakást, ételt adni a családnak, lehetőleg meleget minden nap. Ja, és el ne felejtsem: ne hanyagold el magadat, legyél mosolygós és kedves, kényeztesd a férjedet.


Látod, nem egyezik a véleményünk - finoman szólva.

Az én tapasztalatom sajnos az, hogy ha már nőnek születtél és gyermeket vállaltál, ne számíts arra, hogy potenciális munkavállaló legyél. Több, mint két éve keresek munkát, bár igaz, hogy 16 éve vagyok itthon.

2014. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Ugyanazért a munkáért kevesebb fizetést kapunk, ha felvesznek dolgozni. Ha szültünk az a baj, ha még nem, akkor meg az. Majdnem az összes vezető férfi, nekünk nagyrészt titkárnői, szóvivői, marketing, modell szerepeket szánnak. És akkor ez még csak Magyarország. Az arab országokban pl. elég egy szimpla vád a megkövezéshez.
2014. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"sőt egyedülálló idős, vagy nő tulajdonos van, megértem, hogy nem akarják egy vadidegen férfinak kiadni a házukat."


Na ez a diszkrimináció. Ugyan miért ne bízhatnák rá? Egy vadidegen nő mennyivel jobb?

2014. jan. 17. 14:58
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos rájátszik erre a sok perverz f**szopó majom férfi, aki a nőket részesíti előnyben. Nem a nők a hibásak, nem a munkáltató, aki ezáltal azt várja hogy jobban tóduljanak a termékéért.

Pl pultos, mixer pozícióba míg csajt felvesznek az utcáról is akár vagy papír nélkül, csak mutassa meg mit tud, addig a srácnak vagy ismeretség kell vagy beajánlás...

21/F

2014. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

klopusz


Mi az, hogy jogod van? jaj, ne már. Ez nem igaz. Főleg ma nem állja meg a helyét. Nem rég olvastam ezen az oldalon arról, sok nő nem is akar gyermeket vállalni.Mivel a döntés az övék is. Abban egyetértek, hogy gyermek után nehezebb visszatérni a munka világába. De én speciel a fiatalabbakra gondoltam. A férfiaknál vajon nincsenek elvárások? Mondjam azt, hogy jogom van nősülni, jogom van gyermeket csinálni, jogom van alkalmazkodni stb? Jajj

2014. jan. 17. 15:04
 7/17 anonim ***** válasza:

Fogalmad sincs milyen nőnek lenni, és egyáltalán nem érted hogy működik ugye? Igenis teljesen természetes, hogy egy "védtelen" nő nem szeretne egy vadidegen férfi közelében lenni bizonyos helyzetekben.

Ilyen alapon én is felháborodhatnék, hogy nem mászkálhatok hajlani kettőkor az utcán mert valami állat megtámad és megerőszakol, vagy hogy nem lehetek tűzoltó, vagy nem harcolhatok a frontvonalban a férfiakkal. Sajnos vannak különbségek a nemek között, ez van.

2014. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Azert posztolo, mert naluk van a pinna.

Ez igy volt es igy is lesz mindig, torodj bele.

2014. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

'Azert posztolo, mert naluk van a pinna.'


És kik azok akiknek az annyira kell? Véletlenül nem a férfiak?

2014. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Az a baj hogy a nők a férfiakat hibáztatja mindenért:-) De az igaz hogy a fiatal nőket, vagy kisgyerekeseket nehezebben veszik fel munkahelyekre, vagy szülés után áthelyezik más pozícióba őket ha egyáltalán visszaveszik. Nálunk a magas pozícióban lévő nőknek például nincsenek gyerekei. Én még nem dolgoztam olyan munkahelyen ahol nemek szerint állapították meg a munkabért. Ami a házi munkát illeti az egyéni szoc. probléma. Nálunk az apám is főzött, mosót, takarított, és szülői értekezettre is járt. Jobban kell párt választani. Azért a közel-keleten nem lennék nő.
2014. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!