Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet, hogy kimennék külföldre...

Lehet, hogy kimennék külföldre, és ott járnék suliba, ott élnék. Mennyire nehéz kimenni külföldre, ha Magyarországon éltél egy csomó ideig, mennyire nehéz beilleszkedni az ottani társaságba? Milyen tanácsokat tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 6. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Kiskoru vagy, vagy felnott? Beszéled a választott ország nyelvet? Hol laknal? Miből élnél, miből fizetned a biztosítást?
2014. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha van egy rakás pénzed,és kellően beszéled a nyelvet,akkor pofon egyszerű!viszont ha nincstelenül mész ki,valszeg ott sem lesz több kukamosóból belőled.
2014. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam magamat külföldön otthon érezni. Meg lehet szokni, az elején még érdekes is, de évek után már elgondolkozik az ember azon, hogy itt ő a kisebbség. Sosem éreztem otthonomnak azt a helyet, ahol éltem, pedig imádtam a kinti morált, az emberek hozzáállását a dolgokhoz! Ami az elején még érdekes volt, az a végén már inkább idegesítő. Pl. zavart, hogy senkihez nem tudok magyarul szólni, ez az anyanyelvem, más nyelveket csak tanultam, azokat sosem fogom zsigerből anyanyelvnek érezni. Hiába tudom megértetni magamat, egy idő után számomra zavaróvá vállt, hogy nem magyarul beszélnek az emberek az utcán.

Valaki az ilyeneket sokkal jobban bírja, én kevésbé. Az is más ha családdal, vagy baráttal költözik az ember, mert úgy az otthoni kis burok megmarad, én egyedül nem bírtam, haza jöttem inkább, mert úgy éreztem nem ér meg ennyi plusz pénzt a boldogságom és az, hogy jól érezzem magamat a bőrömben. Majd talán ha egyszer lesz egy saját kiscsaládom, megpróbáljuk újra.

2014. ápr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!