Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tartjátok felháborítónak,...

Nem tartjátok felháborítónak, hogy az egyik civil szervezet a másik kárán akar támogatókat szerezni, mikor elvileg mindkettő a világ jobbításán dolgozik?

Figyelt kérdés
Például ha az állatkínzókról vagy a kóbor kutyákról van szó, akkor biztos lesz olyan, aki megjegyzi, hogy és a hajléktalanokat nem sajnálod? Régen volt olyan reklám, hogy a plakáton egy hajléktalan van és oda van írva, hogy ha kutya lennék segítenél? Pedig az állatmenhelyek semmilyen állami támogatást nem kapnak, csak abból gazdálkodnak, amit a civilek adnak, de mindenki elvárja, hogy megoldják a problémájukat. Kóbor kutya szökött a kertbe? Semmi baj, csak ki kell hívni az állatvédőket, majd ők elintézik! Igaz, hogy náluk sincs már hely, meg pénzük sincs, de ez már az ő problémájuk! Szerintem szükség van a munkájukra, mint ahogy a hajléktalanokat is segíteni kell! Ismertem valakit, akinek 5 autója volt, de csak ketten éltek egy háztartásban, egyikük még gyerek, tehát nem is vezethetett. Őket bezzeg senki nem szidta, hogy hány embernek vehetett volna ételt ebből a pénzből! Pedig én ezt tartom felháborítónak, nem azt, hogy valaki nem a hajléktalanokon segít, hanem másokon, akiket amúgy nem véd semmilyen törvény. (Persze van törvény, de a gyakorlatban bárki megölhet egy kutyát vagy bármilyen állatot minden ok nélkül, szórakozásból, kap két hónap felfüggesztettet és ennyi, ha egyáltalán kiderül.)
2009. dec. 21. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

ez az a téma amit igyekszem ilyen fórumokon elkerülni, mert egekbe szökik az agyvizem. Annó a kismacskás gyilkosságoknál napokig az ideg kerülgetett.


sajnos az emberek nagy része szarik az állatokra, hisz "csak" állatok. De mondjuk az ilyenek nagy része az emberekre is szarik.


Tenni keveset lehet, nekem azért van 1-2 ötletem, majd idővel meglássuk mi lesz.

2009. dec. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Éppen ez az. Nem az állatvédők találták ki, hogy aki az állatokat bántja, az emberrel is megteheti, hanem komoly kutatások voltak a témában, az FBI is foglalkozott vele. Hogy akarjuk megvédeni az embereket, ha egy ilyen fontos dologra nem figyelünk? Itt van egy potenciális gyilkos, de lesz@rjuk, hiszen "csak" állatokat ölt eddig. Aztán csodálkozunk, ha embert öl...
2009. dec. 21. 14:37
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem fordítva van, néhány/sok/nemtudommennyi ember azt tudná megölni aki állatot ölt/kínzott. Annak meg ha ember-embert ver, még élvezik is(pl emo-sat). Videóra veszik, körbeállják, stb...
2009. dec. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Neked is igazad van. De az embereket szerencsére védi a törvény, az állatokat meg nem. Meg tudnák ölni az állatkínzókat, de csak gondolatban. A legtöbb esetben a rendőrségre elmenni is luxus. Mondjuk ez sokszor az emberekkel is így van. Szerintem érdeklődési és ismeretségi körtől is függ, hogy ki miből tapasztal többet. Viszont én olyat nem hallottam, hogy itt, Magyarországon valaki letöltendő börtönbüntetést vagy bármilyen komolyabb büntetést kapott volna állatkínzásért, emberölésért pedig mindenki kap, még ha nem is mindig eleget. (Mos mindkettőről mesélhetnék történeteket, de nem teszem, mert nem akarom borzolni az idegeket. Légyszi ti se meséljetek, mert aludni akarok éjszaka!)
2009. dec. 21. 15:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a rádióban hallottam még régen, hogy kutyaölésért 4 évet kapott valaki. Olyat is biztos hallottunk már, hogy emberölésért felfüggesztettet(azaz semmit). Tehát ez olyan téma szerintem amiről nem lehet általánosságban beszélni, mert ez a rendszer ez nem is rendszer, káosz.
2009. dec. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kutyaölésért nehezen lehetne 4 évet kapni, mert 2 év a felső határ.

" Aki


A) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,


B) állattartóként, háziasított emlősállatot vagy az ember környezetében tartott veszélyes állatot elűzi, elhagyja vagy kiteszi,


Vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntethető."

De az igaz, hogy a rendszer rossz. Viszont az alapkérdéstől szerintem eléggé eltértünk.

2009. dec. 21. 15:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor lehet két állatot ölt meg:D nem tudom a részleteket...

Nem elég az a két év érte? Csak úgy kérdezem bocs ha ez off

2009. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Talán elég lenne, ha tényleg kapnának ennyit. Amúgy ha 100-at öl meg, akkor is max 2-őt lehet kapni és gyakran brutális gyilkosságokról van szó. De most ne menjünk ebbe bele. Lehet, hogy általánosabban kellett volna fogalmaznom. Miért baj az, ha valaki másnak segít, nem azoknak, akiknek mi? Attól már rossz ember?
2009. dec. 21. 18:24
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy, ha gondolod, privátban beszélgethetünk róla, csak ne offoljuk szét a témát, mert akkor mások is bekapcsolódnak és esélytelen lesz, hogy bárki a kérdésre válaszoljon.
2009. dec. 21. 18:53
 10/12 anonim ***** válasza:

"Miért baj az, ha valaki másnak segít, nem azoknak, akiknek mi? Attól már rossz ember?"

Nem tudom, szerintem ez nem ilyen egyszerű, még akkor is lehet valaki rossz ember ha mindkettőnek segít, adakozik stb... szóval csak konkrét esetekre tudnám rámondani hogy igen vagy nem.

"Régen volt olyan reklám, hogy a plakáton egy hajléktalan van és oda van írva, hogy ha kutya lennék segítenél?" Ha jól értem(mert amúgy nem teljesen vágom hogy mi itt a probléma) ez a példa arra hogy egyik civil szervezet a másik kárán akar... szerintem ez a szlogen nem az állatvédők kárára volt írva, hanem a valóságra, mert egy csövestől általában undorodnak, haragszanak rá(merthogy biztos ő tehet róla, meg alkoholizál..), vagy épp csak kinevetik, de egy kóbor kutyának enni adnak, megsimogatják(nem mindenki persze, csak én így tapasztaltam).

2009. dec. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!