Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van-e valamilyen civil szervez...

Van-e valamilyen civil szervezet a közlekedési szabálytalankodók kiszűrésére? Ha igen, akkor hogyan lehetne csatlakozni, illetve ha nincs, akkor szerintetek szükség van-e rá?

Figyelt kérdés
Sokat vezetek és egyre több szabálytalankodóval találkozok az utakon és a "dúrva" szabálytalanságok egyre gyakoribbak. Pl. piros (nem éppen pirosra váltott) lámpán áthajtás, vasúti sorompó S kanyarban kikerülése és a kötelező haladási irány be nem tartásáról már nem is beszélek. Rendőr sajnos kevés van ezek kiszűrésére, de szerintem itt is igaz az örök szabály, miszerint a kis problémából lesz a nagy, azaz a notorius szabálytalankodó előbb-utóbb balesetet okoz. A problémás sofőrök kordában tartása szerintem társadalmi érdek. Talán pár biztosítótársaság is szponzorálna valamilyen szinten egy ilyen ötletet, hiszen a közlekedési kockázat számukra statisztikailag forintosítható.
2011. aug. 12. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Semmi nem tiltja, hogy te kiállj egy kereszteződésbe, és kamerázz. A felvételen látható autók rendszáma olvasható kell, hogy legyen, illetve látszani kell a piros lámpának is. Vas megye foglalkozik a kktv. eljárásokkal, oda be tudod küldeni a felvételt. Szokott érkezni civil fényképfelvétel a tilosban parkolókról.

Szóval nyugodtan gyárthatsz pár darab "A közlekedésbiztonságért" pólót, és állj ki kamerázgatni.

2011. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Én biztos hogy a kocsimután kötnélek,ha lekameráznál,és feljelentenél...
2011. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 sliman válasza:

08-14 12:33


hááát, kár hogy nem az jár a fejedben, hogy milyen jó is volna, ha nem szabálytalankodnánk... felszínes egy alak lehetsz :)

2011. aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

11:31:"milyen jó is volna, ha nem szabálytalankodnánk"


Hát..ez nálam bekerült a világ három legszebb közhelyébe,gratulálok!:)


"Ó milyen jó lenne,ha nem volna korrupció,fekete munka,piros lap,tinenegyes,családon belüli erőszak,gyilkosság,rablás,...és sorolhatnám még hosszasan...

Csak tudod az a nagy büdös helyzet,hogy amíg ember él a földön,ezek a dolgok mind mind jelenlesznek az életünkben.

Ez egy hosszú történet.

Egyszerűen nem itt kéne kezdeni.Amíg a Hunvald féle-milliárdokat sikkasztó-szemétládáktól még elnézést is kér a bíróság,addig ne a szerencsétlen autósokról húzzuk már le a nyolcadik bőrt is!Csak könnyebb velük foglalkozni,mert a szemünk előtt vannak.

És szerintem a fentebb hozzászóló "kamerás"barátom is csak suzuki swiftesekkel merne "foglalkozni",mert azok félnek,hitel van a nyakukon,devizában.

A sötétített Audiknak messziről integetne.Ezért mondom,hagyjuk már az autósokat,van elég bajuk.Akik meg tele vannak lóvéval,azoknál úgyis ott figyel a lézer detektor.

Félre ne érts,a renitenseket ki kell szűrni!

Ez nálam annyit jelentene,hogy az ittas vezetők,és a 150%-os gyorshajtók soha többet nem ülhetnének volán mögé.

De ezeknek a "sárga lámpás"bohóckodásoknak legalább annyira nincs semmi értelme,mint a civil vamzereknek...

2011. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Vaóóójeee!

Micsoda hozzászólások érkeztek (az utóbbi 3)! Úgy látom szerintetek egy 160 centis szemüveges vézna lábtörlőnek használt niemand vagyok, aki ezzel akarja kompenzálni az alárendeltségét. Ki kell hogy ábrándítsalak bennetreket. Nem fogok magamról paramétereket írni, de legyen elég annyi, hogy nem szoktak belémkötni. Sokat vezetek - munkámmal jár - és bizony én is sok írott szobályt áthágok a gyorsabb haladás érdekében és nálam is felment a pumpa, amikor letraffipaxoltak lakott területen belül gyorsabb hajtásért. Szándékosan nem gyorshajtást írtam. De nem megyek át éjszaka (akkor biztosan látszik) a full piroson, amikor a másik - szintén pirosat kapot - sávban már 1 perce áll a sor és eszembe sem jutna lezárt vasúti sorompók között szlalomozni pár már álló kocsit beelőzve. Nem a suzukisról akarom lenyúzni a bőrt és való igaz, hogy nem kopogtatnék be egy ukrán terepjáróba, amiben 4 bőrfejű pózol. Tegye az, aki öngyilkos akar lenni! De egy istenkomplexusos minden szabályt mellőző sofőrrel nem szeretnék frontálisan ütközni. Miért? Csak. Mert ragaszkodok a nyomorék életemhez. Aki pedig összemossa a dolgokat, az..., az..., inkább nem káromkodok. Aki pedig a kocsija után akar kötni, az megteheti, ha tudja.

2011. aug. 22. 14:00
 6/12 sliman válasza:

12:21


:)


Aki ilyen egyszerű dolgokban nem ismer határokat, annál nagyobb volumenű dolgokban is előbb szakad át a gát, ahogy a kérdező is írta. Az se kevésbé közhely, h amíg ember él a földön, ez mindig lesz. :) Volt egy alacsony, kopsz indiai fazon, aki volt olyan bátor és azt mondta, hogy ha változást akarsz a világban, légy te magad a változás. Erre utaltam a díjnyertes "pongyolaságommal".


Neo-barbárok vagyunk mindannyian, de kevesen merik ezt bevallani, és még többen vannak, akik fel sem fogják...

2011. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Húha, téged valóban nehéz hétköznapi keretek között értelmezni. Volt egy pödröttbajszú ürge, aki egyszer azt írta, hogy a tett halála az okoskodás. Erről ennyit.
2011. aug. 22. 20:57
 8/12 anonim válasza:
0%
Undorító spicli vagy ...
2012. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
közlekedési opsz.polgárőrök. csak közlekedési polgárőrség.
2013. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Már napok óta keresgélek a neten ilyen civil szervezetet, eddig semmi. Aki rendszeresen jár tőlünk nyugatabbra, Ausztriában, Németországban, stb. az érti a problémafelvetést.

Én is gondoltam már a kamerázásra, de én nem csak a piros lámpázókat, meg vasúti átkelős kalózokat szűrném ki, hanem a hungárián (Pesten) 3 sávon át agresszívan (90-nel) keresztezőket, kanyarodósávból egyenesbe visszapofátlankodókat is büntetném. Ha valaki a bolti sorban előre próbál állni, azt a többi sorban álló helyreteszi (sok helyen már van biztonsági személyzet, aki segít), erre autóban ülve vagy nincs lehetőség, vagy csak nincs kedvem veszélyeztetni a saját testi épségem, az autóról már nem is beszélve.

A probléma igazából a kultúra hiánya, ami a közlekedésben válik nyilvánvalóvá, ezen kéne változtatni, de valahol csak el kell kezdeni. Néha én is hajtok gyorsabban mint szabad, de igyekszem türelmes maradni, amennyire csak tudok, bár sokszor nagyon nehéz...

Szóval alapítsunk civil szervezetet!!! (És nem kell foglalkozni a huhogókkal!)

2013. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!