Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tartjátok felháborítónak,...

Nem tartjátok felháborítónak, hogy az egyik civil szervezet a másik kárán akar támogatókat szerezni, mikor elvileg mindkettő a világ jobbításán dolgozik?

Figyelt kérdés
Például ha az állatkínzókról vagy a kóbor kutyákról van szó, akkor biztos lesz olyan, aki megjegyzi, hogy és a hajléktalanokat nem sajnálod? Régen volt olyan reklám, hogy a plakáton egy hajléktalan van és oda van írva, hogy ha kutya lennék segítenél? Pedig az állatmenhelyek semmilyen állami támogatást nem kapnak, csak abból gazdálkodnak, amit a civilek adnak, de mindenki elvárja, hogy megoldják a problémájukat. Kóbor kutya szökött a kertbe? Semmi baj, csak ki kell hívni az állatvédőket, majd ők elintézik! Igaz, hogy náluk sincs már hely, meg pénzük sincs, de ez már az ő problémájuk! Szerintem szükség van a munkájukra, mint ahogy a hajléktalanokat is segíteni kell! Ismertem valakit, akinek 5 autója volt, de csak ketten éltek egy háztartásban, egyikük még gyerek, tehát nem is vezethetett. Őket bezzeg senki nem szidta, hogy hány embernek vehetett volna ételt ebből a pénzből! Pedig én ezt tartom felháborítónak, nem azt, hogy valaki nem a hajléktalanokon segít, hanem másokon, akiket amúgy nem véd semmilyen törvény. (Persze van törvény, de a gyakorlatban bárki megölhet egy kutyát vagy bármilyen állatot minden ok nélkül, szórakozásból, kap két hónap felfüggesztettet és ennyi, ha egyáltalán kiderül.)
2009. dec. 21. 14:15
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Igaz, csak sajnos félreérthető volt.
2009. dec. 23. 15:15
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez nem akar kárt senkinek, csak segíteni:


[link]

2010. júl. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!