Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Oroszországban a nagyobb...

Oroszországban a nagyobb városokban (Moszkva, Szentpétervár) is üldözött, elutasított a homoszexualitás?

Figyelt kérdés

Nem igazán ismerem Oroszországot, mindenesetre természetesen hallottam a homoszexuálisokat sújtó törvényekről. A nagyvárosokban is ennyire rossz a melegek helyzete vagy ott is jelentős különbség érezhető (mint pl. a magyar vidék és Budapest között)?

Vagy például ott egyáltalán nincsenek is melegbárok, szaunák, stb.?


2014. ápr. 14. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Oroszországban összesen 1 db melegbár van, Szocsiban. Nyilván a nagyvárosokban nem foglalkoznak annyira veled, ha titkolod, nincs barátod, nem úgy viselkedsz, öltözöl akkor nem nagyon veszik észre, ha vidéken élsz, ott már nagyobb az esélye. Ha meg persze olyanok a mozdulataid, a ruházatod, a beszéd-stílusod, van barátod, akkor nyilván észreveszik és elutasítanak. Olyan törvények szerintem nincsenek, csak az emberek alkotnak rólad véleményt, nem segítenek, kirughatnak, meg hasonló (talán meg is vernek).
2014. ápr. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azok a törvények azért vannak, mert valamivel be kell tömni a szélsőségesek száját, amiből Oroszországban kifejezetten sok van. Nem hiszem, hogy a lakosság ilyen szinten foglalkozna a melegekkel, sem a nagyvárosokban, sem vidéken.
2014. ápr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a média a hibás. Putyin csak a család fogalmát védte meg, ami egy nőt és egy férfit jelent. Emellett a felvonulást sem engedélyezi. Ennyit a sújtó törvényekről. Ha valaki nem Amerika szerint táncol már antiszemita, náci, homofób terrorista. Hivatalos szórakozóhelyek nincsenek külföldieknek, magánbulik vannak dögivel. Azaz előre bejelentkezés, klubkártyás belépők. Azaz kell egy ismerős, aki bevisz. Inkább ez a rendszer, mint ami nálunk van, hogy extravagáns, pávatoll a seggben, nemi aktust játszva képviseljék magukat a melegek. Soha nem azok vannak ott, akiknek képviselni kellene az igazi melegeket. Ez olyan, mint a holokauszt, ha többször mondják, akkor zsigerből fogják utálni a zsidókat, melegeket, mindenkit. Amúgy oroszul tanulok és kérdeztem már ezt.
2014. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!