Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelen kormány elkezdett...

Komplikato kérdése:

A jelen kormány elkezdett államosítgatni . Ha ez így marad és elmenekül az összes külföldi tőke, miből lesz itt munkahely és működő gazdaság valaha?

Figyelt kérdés

Nemrégiben egy hulladékgazdálkodással foglalkozó osztrák céget államosítottak. Ez még magában nem lenne vér ciki, de a hogyanja már igen. Ha a nagyobb befektetők ennek és hasonló események hatására visznek mindent el innen amit bírnak, az nem okoz több évtizedre gazdasági összeomlást? nem lett volna érdemes kicsit értelmesebben államosítani?*


*Azért az közbeszúrnám, hogy a jelen törekvések a közmű teljes államosításával nem sok jót hozott, inkább kudarc sorozatot, lásd pl. szennyvíz szállítás "sikeressége".



2012. okt. 19. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem maga az elképzelés jó lenne(nem vagyok Fideszes),igaz picit lassabb ütemben kellene,pont a külföldi befektetők végett.Róma sem 1 nap alatt épült....

Más kérdés,hogy mégsem szimpatikus ez a lépése a fidesznek ekem,mert nem államosítás megy igazándiból,hanem fideszesítés.

2012. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

És még mondja valaki, hogy nem bolsevik a kormány...


Amúgy a kérdés jogos, nem lesz itt se munkahely, semmi. :(

2012. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Én alapvetően nem hiszek az államban, az állam rossz gazda. Amúgy igen, kimenekül a tőke, nem jön befektetés, de közmunka 47 ezerért az lesz dögivel, meg vasárnapi iskola, ahol kötelező vallásoktatás lesz ( [link]
2012. okt. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Valaki egyszer elkezdte mondogatni, milyen gazda az állam, de semmi alapja sem volt. Most sincs. Az állam olyan gazda, amilyen a konkrét ügyben megbízott felelős személyisége. És ha nem jó, hogy meddig marad a hivatalában, az a többi állampolgár felelőssége (meg baja). Ha viszont egy tulajdonos rossz gazda, ahhoz a többinek semmi köze, akkor se, ha rosszul érzi magát tőle.


Igen, nem lesz munka. Ez egy folyamat, két következménnyel. A külföld elkezd elzárkózni, ez felgyorsítja a folyamatot. A közember elkezdi nem bírni, erre fellázad. Mindig így szokott lenni. Hogy mennyi vér folyik, és kiké, az sok mindentől függ. De olyan nincs, hogy az összes munka elfogy, mert sokkal előbb kezdődik meg a csihi-puhi.

2012. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Szerintem maga az elképzelés jó lenne ..."

Nézd jelen kormány intézkedéseinek jó részével (fele?) így vagyok én is, de mindig sikerül a létező legrosszabb formában végrehajtaniuk. Eddig. Ezért elég szkeptikus vagyok a jövőben menni fog nekik. Az osztrák cégnél sikerült a bevételük nagy részét elcsiribálni az érdekes kivitelezés miatt. Az osztrákok, nem az az egy cég, az összes, meg most igen dühösek. És minden okuk meg van erre.

2012. okt. 19. 13:44
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

1.vagyok.

Látod ebben különbözünk,mert én az összes többiben egy szikra értelmet sem látok.

2012. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az állam olyan gazda, amilyen a konkrét ügyben megbízott felelős személyisége. És ha nem jó, hogy meddig marad a hivatalában, az a többi állampolgár felelőssége (meg baja)."

Szerintem azért annyi mégiscsak különbség, és a magán szektor előnye, hogy ott a rossz gazda repül, mint... Arra pedig mérget is vehetsz, hogy egy rossz állami cégvezető 4 évig marad a posztján, és olyanról még sosem hallottam, hogy állampolgárok mondattak volna le állami cégek vezérig.-ját.

2012. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Weiszthaup! Azt kifelejtetted, hogy ha egy állami cégvezető lemond, vagy lemondatják, sok millió végkielégítést kap, és kinevezik egy másik cég vezérévé.

A szocializmusban minden cég állami volt, még sem működött jól.

2012. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Crisopher ***** válasza:
Nem az a baj, hogy a külföldi tőke elmenekül, hanem hogy hazai tőke nem létezik...
2012. okt. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Nem az a baj, hogy a külföldi tőke elmenekül, hanem hogy hazai tőke nem létezik..."


Az attól függ, hogy a főként külföldre belefektetett és/vagy off-shore cégekben "végződő" magyar tőke mennyire tekinthető magyarnak. Annyi pénzük azért van, hogy kilóra megvegyék a kormány döntéseket, bármelyik kormányét.

2012. okt. 29. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!