Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan a zöld-sárg...

Miért hiszik sokan a zöld-sárga-piros színű zászlóra, hogy az Jamaicáé?

Figyelt kérdés
2009. dec. 26. 01:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Mert be vannak szíííva!

Jamaica zászlaja három színből tevődik össze, úgy, hogy a sárga színű andráskereszt 4 részre metszi el a zászlót, két fekete és két zöld negyedre.

A zöld a remény és a mezőgazdaság színe, a fekete a legyőzött és még legyőzendő nehézségeket szimbolizálja, a sárga szín pedig a természeti erőforrásokat és a gyönyörű napsütést.


retafdog

2009. dec. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én is azt hittem eddig. Nem tudom miért, nyilván mert így hallottam, és annyira azért nem érdekelt, hogy utánanézzek. De köszi, mostmár tudom, hogy nem így van :)
2009. dec. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:))) Örülök, bár a kérdésre még mindig nem tudtam meg a választ!:D
2009. dec. 26. 11:12
 4/12 anonim ***** válasza:
a zöldsárgapiros az a raszták zászlója. meg az Etiópoké, címer nélkül. és Jamaikán sokan vannak.
2009. dec. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De mi ez, hogy a raszták zászlója? Ilyen sztem nincsen?:) Mit jelképez ez ??
2009. dec. 26. 19:23
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
[link] nem ez az??
2010. márc. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A zöld-sárga piros Mali zászlója. Hogy milyen módon keletkezett a raszta stílussal és Jamaikával ezen színek kapcsolata, arról még eddig nem találtam semmi infót.
2010. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Etiópiának is ezen színek alkotják a zászlóját(plusz a címer középen), csak vízszintesen, nem függőlegesen mint Mali esetében, és itt van kapcsolat a rasztafári mozgalmakkal, valamint Hailé Szelasszié császár rasztafarizmusban elfoglalt helyével. Valószínű innen eredeztethető a kapcsolat.
2010. máj. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
"A zöld, Etiópia, az ígéret földjének felvirágozása, a sárga az anyaföldi élet boldogságát jelenti, a piros, pedig a győzelem színe, de a raszták történelme során elesett mártírok vérét is szimbolizálja."
2011. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, és ha többet szeretnél tudni:

[link]

2011. dec. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!