Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Január óta nyugdijas vagyok....

Január óta nyugdijas vagyok. Soha nem voltam beteges, de mióta itthon vagyok, folyamatosan van valami bajom. Összefüggésben van ez az az itthon maradásommal?

Figyelt kérdés
Nem kitaláció unalmamban, mert még egy mütétem is volt. Reumatikus dolgok, hasmenés, most tiz napja influenza stb.
2014. máj. 13. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van összefüggés. Több ismerősöm is hasonló módon kezdte meg a nyugdíjas éveit. Keresned kell olyan dolgokat, amelyek örömet okoznak és amelyek legalább munkaidő hosszúságú ideig lefoglalnak :-) Sok szerencsét és jobbulást!
2014. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van összefüggés! :)

Sokkal kevésbé vagy elfoglalt, így megengedheted magadnak, hogy beteg légy, valamint az is benne van a pakliban, hogy mióta nem dolgozol, kevésbé érzed magad értékesnek, és fontosnak, tehát ezzel tudat alatt próbálod felhívni a figyelmed magadra és sokkal fogékonyabbá válsz a betegségekre.

2014. máj. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Mondjuk, a műtét már több, mint sok.

Biztos veszteségként fogod fel a nyugdíjaztatást, erre reagál a tested. Pedig ez még csak az eleje.

Nézd, harminc éves vagyok, és egy pár homályos emléket kivéve, nagymamám egész életemben nyugdíjas volt, és még mindig aktív, amennyire a szíve engedi (az is azóta beteg, mióta az eszemet tudom).

Te nem a munkád vagy, te te vagy. Keresd meg magad újra, tervezz, és dolgozz! Lakást mindig lehet felújítani, tanulni, hobbit keresni szintén nem tilos. Csak kötöttséget vesztettél.

2014. máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De jó, hogy kiirtam ezt a kérdést. Nagyon értékes válaszokat kaptam. Most elmegyünk fürdőbe két hétre, aztán itthon "uj életet" kezdek. Igaz, egy kis reuma kezelés még hátra van, de az is csak egy elfoglaltság. Tervben van még BKV bérlet vásárlása /eddig kocsival jártam mindenhová/. Szerencsére van Férjem, Édesanyám. Aktivak. Majd csak kisütünk valamit, de eddig tényleg a betegségek voltak előtérben. Mert ugye egy beteg embernek nincs kedve semmihez.
2014. máj. 13. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Fordítva is igaz: akinek nincs kedve semmihez az beteg. Vagy beteg lesz.

Akármilyen nehéz az elején, csinálni kell valamit. Paradox, de ebben a helyzetben a probléma és a megoldása ugyanaz. :)

2014. máj. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az emberi agy kb. 25 éves korig képes elviselni a hirtelen változásokat. Utána ez már gondot okoz és igen ez testi betegségekkel is járhat. Nem véletlen, hogy sok nyugati országban a nyugdíj előtt 5-6 évvel 6 órás, majd később 4 órás munkanapra állnak rá az emberek, egyszerűen azért, hogy megszokják a dolgokat.

Nyugdíjazás esetén azt szokták javasolni, hogy az ember keressen magának egy olyan elfoglaltságot ami alapjáraton hasonlít a volt munkájára pl. ha monoton munkát végezett érdemes kézimunkáznia.

2014. máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha most nyugdíjaztak, akkor még annyi lehetőséged van, hogy fel sem tudom sorolni. Tanulhatsz otthon valami nyelvet, utazgathatsz, kertészkedhetsz, foglalkozhatsz állatokkal, valami új dolgot megtanulhatsz (legyen ez akármi), és lefogadom, hogyha kicsit körbenézel a neten, akkor sok mindent találhatsz ebben a témában. Főleg, ha beszélsz angolul. Mondjuk nem tudom, hogy az otthonlét okozta a betegséget, vagy a kettő független (igazából mind a két eshetőség elképzelhető), de az biztos, hogyha elfoglalod magad az csak jót fog tenni!
2014. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!