Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy idegesítő szomszéddal mit...

Egy idegesítő szomszéddal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A szomszéd öregember (75 év körüli) az őrületbe kerget. Rendszeresen azt csinálja, hogy a kerítésnél lévő bokrok mögött megbújik és onnan leskelődik/hallgatózik. Nyáron ha nyitva van az ablak akkor kihallgatja, hogy miről beszélünk, telefonálunk. Volt olyan, hogy ha esetleg hangosabban vitatkoztunk akkor azt ő továbbadta másoknak, hogy olyankor mit hallott...De hozzátett, hogy ő nem hallgatózott, csak meghallotta. (Nekünk is volt, hogy előhozott olyan dolgokat amiket veszekedés közben mondtunk) Mindezek mellett mindenért baszogat. Hogy én milyen gyerekes vagyok mert labdázni/játszani szoktam a kutyával (szerintem akinek van kutyája az azért szokott vele játszani...) meg hogy én nem köszönök neki. Dehát, hogy a bánatba köszönjek neki mikor én nem látom őt a bokroktól? Meg rendszeresen megkérdezi tőlem, hogy mit csinálok? Megint számítógépezek, mert mindig azt csinálom. Amin nagyon kiakadtam az volt, hogy kaptam egy kiskutyát. Mivel akkoriban még csak 3 hónapos volt nagyon kis szeleskén viselkedett. Erre mikor ő átjön akkor belerúgott, megverte, rácsukta az ajtót a lábára. Mondtam neki, hogy becsukom a kutyát. Erre ő meg röhögve mondta, hogy nem fontos. már nem lesz vele gond. És szegény kutya meg ha az öreg közelített felé akkor már szaladt is el. De csak akkor merte megverni mikor 1 pillanatra otthagytam vele. Erre hallom, hogy visít a kutya. Ezen nagyon kiakadtam, hogy milyen jogon meri megverni a kutyát. De erre azt mondta, hogy valakinek muszáj. És mindig ezzel jön, hogy egy jó nagy alapos verés hiányzik a kutyának. Egyszer a szemem láttára ütött rá egy bottal, mert odament hozzá és megszagolta. Már nem bírtam megállni szó nélkül és mondtam neki, hogy nem csinált semmi rosszat, miért kellett megütni. Erre azt felelte, hogy azelőtt kell megverni mielőtt rosszat csinál, mert nem úgy megy az, hogy hagyunk neki mindent.

Tényleg nem bírom már azt a vén hülyét...


2009. dec. 29. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Be se engedném a portámra ezt az öreget.
2009. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A dologhoz hozzátartozik, hogy 21 éves vagyok és a nagymamámmal kettesben lakunk. Sajnos nincs autóm még, és a nagybevásárlást, illetve azokat a dolgokat amiket egy férfi tud megcsinálni, azokat ő szokta elvégezni nálunk. Szóval sajnos még egy darabig biztosan rá vagyunk szorulva...
2009. dec. 29. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:

NEm tudom tanulsz még, vagy melózol.

Mert ha melózol, akkor vehetnél vmi kis olcsó kocsit, amire nem nagyon kell költeni. (pl. maruti suzuki, kispolszki, ilesmi)

vagy vmi mást, ha jobban állsz anyagilag.

Ezzel végleg kitúrhatnád az öreget, te intézhatnéd a bevásárlást, ilyeneket.

Vagy beszélj a nagymamáddal, hogy beszéljen az öreggel.

2009. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
semmi joga beleszólni az életetekbe, se abba, h mit csinálsz, se abba, hogy hogy neveled a kutyádat...én nagyon kiosztanám a tapló parasztját...amikor hallgatózik, és észreveszitek, szándékosan beszéljetek valami olyanról, amit nem szívesen hallana...szidjátok őt,vagy röhögjétek ki, vagy ha van valami érzékeny pontja, ami fáj neki, akkor arról...
2009. dec. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az a baj, hogy tanulok még és jogsim sincs. Nyáron megyek letenni és a sulit is akkor fejezem be. Szóval remélhetőleg ősszel már lehet kocsim, de a mamám meg azt szokta mondani, hogy úgysem fog összejönni minden...Na de én bízom benne.


Egyébként ma is felhúzott, mert ma arról oktatott ki, hogy miért nem megyek holnap bulizni. (Év közben sem szoktam olyan nagyon eljárni, ráadásul a mamám ha hívnak mindig visszatart, mert fél egyedül itthon + inkább spórolom a pénzem) És már megint kioktatott, hogy a virágok alatt miért áll a víz/a kutya előtt miért van kaja ilyenkor és miért nincs barátom...

Tényleg már ott tartottam, hogy megmondom neki a véleményem, hogy semmi köze hozzá, de addig nem tehetem amíg rá vagyunk szorulva. Így csak annyit mondtam a csesztetéseire, hogy jól van és otthagytam. De kb még egy negyed óráig majdnem szétrobbantam.

2009. dec. 30. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!