Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan válhatnék külföldön...

Bella2992 kérdése:

Hogyan válhatnék külföldön filmszínésszé?

Figyelt kérdés

A kérdés elég egyértelmű. Mindig is nagy álmom volt a színészkedés, az utóbbi időben azonban nagyon befészkelte magát a gondolat az agyamba. Azonban meg kell, hogy mondjam kicsit tanácstalan vagyok ezügyben. Arra lennék kíváncsi, hogy véleményetek szerint mi kell ahhoz, hogy tegyük fel Angliában vigyem valamire a filmszakmában?

Jelenleg 16. évemben járok, grafikusnak tanulok egy művészeti szakközépiskolában. Hamarosan meglesz a B2-es angol nyelvvizsgám (ha minden jól alakul.

Rengetek iskolát néztem idehaza, OKJ és egyetemi képzést egyaránt, de egyiket sem érzem tökéletesnek. Sajnálattal vettem tudomásul, hogy magyarországon filmszínészt nem oktatnak, míg külföldön sorra nyílnak ilyen iskolák. Ezért is gondoltam hogy talán kint tanulnék és ott is próbálnék elhelyezkedni.

Valaki hasonló helyzetben? Vagy némi tapasztalattal rendelkezik ls tud segíteni?

(Bocsi a hosszú sorokért...)



2014. máj. 21. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Magyarországról esélytelen. Nézd meg Dobó Katát, ő sem tudott tartósan megmaradni Hollywoodban, pedig ha valakinek neki aztán volt hátszele. A jelek szerint Andy Vajnak pénze és kapcsolatai se volt elég hogy szárt faragjon belőle.
2014. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen ezzel tisztában vagyok, ezért is hangzik úgy a kérdés, hogy "külföldön".

Mellesleg szerintem nem minden a pénz és hírnév. Vagyok olyan naív, hogy higgyek a tehetség elismerésében.

2014. máj. 21. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor csak jó időben kell lenni jó helyen. Számos filmszínész úgy kezdte a karrierjét, hogy elment a válogatásokra, kiválasztották egy filmszerepbe és onnan felfigyeltek rá, aztán folyamatosan haladt fölfelé. Persze ehhez a lehetőségek országában is kell lenni ( AEÁ ), kivéve ha nem latin sorozatokban/filmekben akarsz szerepelni, mert akkor más országok felé is nézhetsz.


Aztán nyilván rengeteg tehetség, pénz, munka, tehetség, pénz, munka, .... a hátszelek sem mellékesek.

2014. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Közel anyanyelvi, de legalábbis nagyon jó nyelvtudás kell.

2. Találj egy jó ügynököt, járj el meghallgatásokra, vállalj el mindent, legalábbis eleinte.

3. Nagyon sok kitartás kell hozzá, és sok lemondás. (Vagy mázli.)

4. Kell még tehetség, hacsak nem gagyi szappanoperákban akarsz jeleskedni.

2014. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Íme Meg Ryan egyik első szerepe. :)

http://www.youtube.com/watch?v=poYmqG-3A-c

2014. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb módja, ha külföldön születsz.
2014. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egy másik lehetőség, hogy nem rögtön filmszínésznek tanulsz, hanem egyszerűen színésznek (tehát színpadinak is) és pl. jelentkezel ide:


[link]


ez valaha nekem is nagy álmom volt, de máshogy alakult az életem és fordító lettem. de mindenképp érdemes klasszikus képzésben résztvenni, mert többre értékelnek. itthon is még mindig úgy van, hogy ha nem a színművészetin végeztél, akkor extra tehetségesnek és ráadásul mázlisnak kell lenned. sok sikert!

2014. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!