Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a magyaroknak...

Mennyire nehéz a magyaroknak külföldön beilleszkedni?

Figyelt kérdés

Tavaly voltam Ausztriában, pontosabban Bécsben és nagyon megtetszett a hangulat és az egész atmoszféra. Gondolom nem kell senkinek sem magyaráznom, hogy Bécs és Budapest két külön fogalom. Láttam sok külföldit, leginkább törököt. Biztos vagyok benne, hogy sok a magyar is. A legtöbben alantas munkát végeznek olyan bérekért, hogy azért az ottaniak meg se mozdítanák a kisujjukat sem. Szeretnék én is kiutazni és ott élni. Nyilván hazudnék, ha azt mondanám, hogy a jobb kereset és a megélhetési feltétel nem számít, de leginkább a kultúrelőny és a preferáltabb művészeti élet miatt mennék ki, ugyanis az én szakmámban azt hiszem ott jobban kibontakozhatnék. A nyelvtudásomat folyamatosan fejlesztem.


Nem szeretném, ha engem is ilyen mihaszna "kelet-európaiként" kezelnének, az ottani velemkorúak, akkikel barátkoznék, elutasítanának. Egyszerűen csak úgy szeretném magam érezni, mint egy osztrák, nem pedig egy idegen, akit lehet nyugodtam csicskáztatni.


Mire számíthatok?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2014. ápr. 8. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Kinek? Hova?
2014. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen csak úgy szeretném magam érezni, mint egy osztrák"


Hát ez az, ami nem fog menni, akármilyen szorgalmasan tanulod is a nyelvet - otthon.

Az akcentusod legtöbbször akkor is elárul, ha már harminc éve osztrák állampolgár vagy.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem sikerülhet a beilleszkedés külföldön, szerencsémre nekem is sikerült, de ezért bizony meg kell küzdeni, nem is kicsit.

Viszont ha a munkádat megbecsülik, félig nyert ügyed van, és senki nem fog élősködőnek vagy alantasabbnak tekinteni, mint amilyen vagy. De ehhez bizony sok türelem és szorgalom kell.

Sok sikert!

2014. ápr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, lehet, hogy elg hülyén fogalmaztam, sajnos ez nem az erősségem, de ahogy látom, te meg értelmezési problémákkal küzdessz, ajánlom figyelmedbe az internetről letölthető szövegértési feladatokat, ezzekkel jól lehet gyakorolni:)



Második válaszoló, köszönöm szépen gyors válaszod. Nem szeretném azt, hogy ne tudjanak megkülönbözetetni a németektől, hanem azt, hogy ne érezzem magam alacsonyrendűbbnek a munkában és egyéb területeken.

Ezek szerint, amiket hallok másoktól, az csak az ő bambaságukból eredhet, ugyanis a legtöbb ismerősöm, megmondom őszintén nem is igazán beszél németül, meg "közvetítők" által dolgoznak kinnt, kényszerből.

2014. ápr. 9. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:
A németek és osztrákok között fényév távolság van,főleg a beszédben.Akárhogyan is beszéled a hochdeutsch-ot észreveszik,hogy te közel sem vagy német.Több év kint éléssel is nehéz azt az ottani "anyanyelvi szintet" megközelítőleg elsajátítani.Ettől függetlenül nem fog lenézni senki,nagyon sokan analfabétán mennek ki.Gyártósorra,szalagmunkára.magyar közvetítőkön keresztül.Nyilván te nem ilyen életet akarsz,de céltalanul hiába mész egymagad ki.Keress munkát valami elitebbet,vagy ami a szakmában is nélkülözhetetlen,s megállod a helyed.
2014. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!