Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez nem felháborító...

Szerintetek ez nem felháborító? (Kép lent).

Figyelt kérdés

Gondolom a Szlovákia cikknél bizonyára Petőfi képét tekinthetjük meg.Elfogult történetírás.

Kattints a linkre!

[link]

[link]



2014. máj. 23. 11:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Eleve mennyire bizonyított Hunyadi Román származása? Hogy az angol wikipédián ilyet lásson az ember,teljesen fel vagyok háborodva.
2014. máj. 23. 11:05
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hunyadi nem magyar, hanem szláv származású volt. Azt nem tudom, hogy román-e vagy más.

Ahogy Petőfi apja is tót volt.

2014. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ez azt jelentené hogy Petőfi kiemelkedő szlovák egyéniség...
2014. máj. 23. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek abban, hogy Petőfi magyarként jelentős, de uyganakkor szlovák származású. Szlováknak nem hívnám emiatt, inkább magyarnak.


Persze ilyenkor jön a kettős mérce, mert nekünk meg mindenki magyar, akinek van egy magyar felmenője, vagy itt született, de nem a magyarságnak alkotott jelentőset.


Az ellenkezőjéről nem is beszélve, amikor valaki sokat tett értünk, de azért "büdös zsidó".

2014. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hunyadi János szláv származású, és mielőtt Vajdahunyadot megkapta volna, Szibirányi volt a neve.

Ez amúgy általános volt akkoriban (t.i.: hogy ha valaki nemes lett, felvette a birtoka nevét).


Petőfi apja nem volt magyar, az anyja igen, és itt született - tehát ő már magyar származású.

2014. máj. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Honnan veszitek hogy szláv volt?
2014. máj. 23. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:
őszintén amúgy nem totál mindegy?:D Eddig nem tudtam róla, de most tudok, és tuti, hogy nyugodtan alszok ezután is. :)
2014. máj. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!