Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi gazdag van itthon?

Tényleg ennyi gazdag van itthon?

Figyelt kérdés
Csak a sok 30 milliós lakásból ítélve a lakáspiacon ,a siófoki óriási luxus apartmanok és pesten is végig a 20M lakások ,és folyamatosan épülnek , ezt valaki meg kell hogy vegye másképp nem épülnének ,most tényeleg ennyi rejtőzködő gazdag magyar van?

2014. máj. 25. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez felfoghatatlanul gazdagnak lenni. Friss párnak a négy nagyszülő összedob 5 milliót, ők esetleg még beszállnak 2 millióval, a maradék 13-at meg felveszik 20 éves futamidővel és már költözhetnek is.


Ha megkeresik a KSH szerinti átlagbért mindketten, összesen ~280 ezret visznek haza, amiből 80-100 körül visz el a törlesztés.

2014. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom de szerintem egy nő eleve nem keres nettó 140et ,az már igen csak jó pozícióban van ,de még egy férfi sem értem hogy hol keresne nettó 140et , esetleg budapesten valami menő cégnél de ezek a lakóparkok az ország minden szegletében azért épülnek.


És elég rendesen bevannak árazva a négyzetméterek pl szegeden 250e minden új építésű téglalakás de itt nem is tudják eladni olyan könnyen hanem csak ki van adva 80 130 ért ami meg külön érdekes mert kinek van ennyi pénze havonta albérletre szegeden ahol nincs is munkahely ,csak néhány vállalkozó tudja így megeresni magát de ők az újszegedi kertövezetben élnek ,nem újépítésű garzonlakásban..


számomra paradoxon ez az ország ,kik lakhatják

2014. máj. 25. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmiféle paradoxon. Nemcsak 140 ezres fizetések vannak. Igaz, ahhoz sok mindent kell tudni, de bizony több tízezren vannak, akiknek a jövedelme jóval több. (nem néztem utána, ezért írok keveset, de meggyőződésem, hogy sokkal többen vannak: utána lehet nézni az országos összjövedelemnek, létszámnak, rögtön látszik). És ez még csak az alkalmazotti réteg. Vannak vállalkozók is pár tízezren, akiknek megy az üzlet. És ne felejtsük ki azt a sok mamelukot, akik mesés jövedelmet vágnak zsebre pusztán azzal, hogy hosszú a nyelvük. Tessék csak körülnézni!
2014. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Tisztességes munkával annyi pénzt nem lehet keresni. Ebből következik, hogy az mind, mind lopott pénz és vér tapad hozzá!
2014. máj. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nem tudom de szerintem egy nő eleve nem keres nettó 140et ,az már igen csak jó pozícióban van"


Miért ne kereshetne. Ez azért nem egy olyan hülye magas bér, pláne nem Budapesten. Nem abból kell kiindulni, hogy a többi megyeszékhelyen vagy vidéken jóval alacsonyabbak a bérek, nem nekik árulják a BP-i 20 milliós lakásokat.


"de még egy férfi sem értem hogy hol keresne nettó 140et , esetleg budapesten valami menő cégnél"


Én Miskolcon ismerek nem egy olyan embert, aki egyszerű alkalmazott, mégis jóval felette van a nettója a 140 ezernek. És még nem is olyan nagyon menő cégeknél protekciós állásban. Annyi, hogy elvégeztek egy egyetemet egy hiányszakmában.


Rendben, vannak sokan, akik csak 110 körül keresnek, ott billeg a mediánbér, meg még többen, akik még az alatt, de ha egyszer 110 az országban a mediánbér, az azt jelenti, hogy az ország fele ennél többet keres. Két medián feletti keresetből pedig már be lehet tervezni hitelre egy drágább lakást. Ahhoz közelebb kockázatosan, de be lehet.


"csak ki van adva 80 130 ért ami meg külön érdekes mert kinek van ennyi pénze havonta albérletre szegeden ahol nincs is munkahely"


Annak, akinek van ugyanennyi lakáshitel törlesztésre. Mellesleg, ha van aki ki tudja venni, akkor van munkahely is, ami fizet eleget.

2014. máj. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten dolgozom egy piacon, havi nettó kétszázat kapunk a kezünkbe, mind nők vagyunk... pultosok, felszolgálók is simán kapnak ennyit, ők normálisabb munkaidővel (mi heti 6x10 órát dolgozunk) egy jobb cégnél bármelyik kis tinglitangli asszisztens többet kap... ne legyetek már ennyire belesüppedve a saját kicsi világotokba.
2014. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy nő eleve nem keres 140-et? Ez a legjobb eddig, amit ezen az oldalon olvastam. :D :D A havi fizetésem 1,5 és 3 millió között mozog és nő vagyok. Pesten a belvárosban van lakásom, aminek a felújítását is fizetnem kellett még. Nem mindenki csóró, de nem is mindenki milliárdos. A barátnőméknek az ő és a férje szülei vettek szintén a belvárosban lakást, fele-fele arányban.
2014. máj. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves barátaim, bővérűen osztjátok itt az észt, és halvány fogalmatok sincs a bérekről. Adok egy kis segítséget. Tényleg kicsi, de legalább könnyen elvégezhető módszert ad, a jóval nagyobb összegek kiderítése bonyolultabb. Tehát tessék elővenni a közalkalmazotti, vagy köztisztviselői, vagy kormánytisztviselő bértáblát. Elég egyszerűek, amolyan fideszesek. Tessék megnézni a bruttó 300 ezer fölöttiek feltételét (főleg kor), aztán a KSH-tól a közszférában dolgozók számát, aztán ugyanonnan egy korfát, és egy kevés osztással, összeadással meg is lesz az eredmény. És mondom, ez a legalsó réteg. Van jobb is. Utána tessék elgondolkodni az eddigi ismereteitek valóságtartalmán.
2014. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hát nem tudom de szerintem egy nő eleve nem keres nettó 140et ,az már igen csak jó pozícióban van "


Hol élsz te? Nyilván nem ismersz diplomás nőket.

2014. máj. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!