Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted az emberek egyenlőek?

Szerinted az emberek egyenlőek?

Figyelt kérdés
"People are not equal. There are fast people, beautiful people, people with poor parents, and people with weak bodies. Everyone is different depending on their birth, their upbringing, and their abilities. It is through fighting and competition that progress is born. Therefore, inequality is not evil, only equality is."
2009. dec. 31. 22:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Épp a napokban olvastam Orwell 1984-ét. Nagyon elgondolkodtató, némely gondolattól a hideg is kirázott, mert bár mi nem élünk diktatúrában, de bizonyos folyamatok mintha nálunk is lejátszódnának, mint a könyvben...


Ír Orwell három kasztról, melyek a civilizációt alkotják: alsó, közép-, és felső rétegről. Mindig vannak felsők, és mindig mindenre hajlandóak, hogy megőrizzék a hatalmukat. Akik alul vannak, azokból sohasem lehet felső réteg, pozíciócsere csak a közép-, és a felső réteg között lehet. .. Eszerint nem vagyunk egyenlőek. Van, aki többet megtehet, mégsem ítélik el, mást meg apró bűnökért is azonnal börtönbe csuknak. És ez csak egyetlen példa.


Nincs egyenlőség. Csak papíron.


A bőrszín szerinti egyenlőség sem létezik, de ez szerintem a nyugati társadalmakban kevésbé eldurvult, mint a pénz, és hatalom alapú egyenlőtlenség.

2010. jan. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

nem egyenlőek, vannak akik sokkal jobb adottságokkal születnek mint mások. ez van.


az első válaszoló pedig elég sötét. hogyha én mondjuk félek a pókoktól, akkor is hülye vagyok?:D

egy 'normális' gondolkodású embernek miért az legyen az első dolga hogy tolerálja a 'más'okat, a természetelleneseket?

2010. jan. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az idézetből egy szót sem értek, de Isten előtt egyenlőek, és ez a lényeg. Nem tudom Hitler mire ment a fajelméletével, de hogy most nem lennék a helyében, az tuti.
2010. jan. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az utolsó két mondatot én sem értem, ha valaki volna oly' kedves kérem hogy fordítsa már le.


Amúgy ezt az egyenlőséget szerintem nem a külsőre, képességekre kell érteni, ki az a hülye aki azt állítja az egész emberiség iker? Nem futószalagon készültünk, mint az 1.3-as suzukik ugyanolyan tulajdonságokkal.

Az esélyegyenlőség szót már hallottam valahol, hát ilyen nincs, írták már előttem is meg az idézet is ezt bizonyítja úgy néz ki.

Amiből szerintem egyenlőek vagyunk(vagy kellene lennünk) az 'érték'. Nem ér többet egy ember a másiknál azért, mert gazdagabb családból származik, gyorsabban fut, vagy okosabb a másiknál... mindaddig szándékosan kárt nem tesz így vagy úgy a másikban, de innen már lehetne bonyolítani.

2010. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
nem is egyformák meg nem is egyenlőek
2010. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Annak, aki azt írta, hogy "sötét" vagyok, üzenném, hogy magát minősítette. Nekem ez a véleményem, ha neked eltér, akkor írd le nyugodtan, hisz így válaszolsz a kérdésre. Ettől függetlenül nem kell belekötni a másik nézőpontjába, itt kezdődik a tolerancia.
2010. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A következtetést nem értem. Attól függően jó vagy gonosz valami, hogy létezik-e?
2010. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A Harrison Bergeron szerintem érdekesebbet mond az egyenlőségről, mint az 1984.
2010. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

itt van magyarul. Tartalmilag kicsit különbözik, de ez a "hivatalos" magyar feliratból van.



„Az emberek... nem egyenlők. Vannak, akik okosabbnak, vannak akik szebbnek születnek... Vannak akiknek szegény a családjuk... vannak akiknek gyenge a teste... Születés, növekedés és tehetség, minden ember különböző! Így igaz, az emberek azért születnek, hogy különbözzenek! Ezért harcolnak és versenyeznek egymással az emberek! A fejlődésnek hely kell. Az egyenlőtlenség nem rossz. Az egyenlőség önmagában veszedelem.”

2010. jan. 1. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!