Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a teendő az alábbi esetben?...

Mi a teendő az alábbi esetben? Név helyesbítése?

Figyelt kérdés

Édesanyám leánykori neve Labancz (tehát a végén cz-vel írva). Viszont az én anyakönyvi kivonatomban Labanc névvel szerepel, illetve az igazolványomban is, és abból eredően egyéb irataimon is.


De szeretném, ha ezt helyesbítenék, és a Labancz forma kerülne be.


Ilyenkor mi a teendő?


Amikor ezt felvetem édesanyámnak, akkor ő letudja annyival, hogy nem lényeges az...


Nekem fontos az, hogy helyes legyen!


2014. jún. 24. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom mindenből csináltatsz egy újat.
2014. jún. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké, de mire alapozva bizonyítsam be, hogy a Labancz forma a helyes, ha már az anykönyvi kivonatomban és minden más iratomban is a Labanc forma szerepel?!


A szülő igazolványát meg nem nyúlhatom le addig.

Őt pedig ez nem érdekli. :/



Illetve ha ilyen okból készíttetnék új okmányokat, az is pénzbe kerülne? (Hiszen nem az én hibám, hogy annak idején elírták, viszont nekem fontos az, hogy helyesen legyen írva...)

2014. jún. 24. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a szülő nem hajlandó veled elmenni, akkor sehogy.
2014. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De én már nagykorú vagyok.

Nem lehet valahonnan kikérni a helyes változatot?

2014. jún. 25. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!