Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Munkahelyen hogy illik szólíta...

Munkahelyen hogy illik szólítani a munkatársakat? Magázni, ön-özni stb?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy pályakezdő esetében, aki többnyie középvezetők és vezető közelében van.

Mi a helyzet a korosztályokkal?

És esetleg a fizikai munkásokkal való talakozás/beszélgetés során?


2014. júl. 2. 11:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Ha mondják hogy tegeződjunk, akkor mondjuk a "Kati néni" kifejezés járható út egy idősebbnél?

Tegezés esetén (fiatalabbnál) "Kata, meg tudnád mondani....?"


Így jó?

2014. júl. 2. 11:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de még az elején tisztázd, később már kínosabb lesz módosítani... Én már csak tudom, tegeződős cégnél 20 éves koromban 60éves igazgató mellett...
2014. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1) Alapban, míg fel nem ajánlják, minden magasabb vagy egyenlő beosztásút magázol. Alacsonyabb beosztásúnak te határozod meg.

Persze ha odamész egyenlő rangú csoporthoz és mindenki alapból tegeződik, te is csináld bátran. Felettest továbbra is tilos míg ő fel nem ajánlja.


2) NEM, nem elfogadható nénizni/bácsizni senkit. A rendes nevét kell használni, általában a bemutatkozáskor felajánlja ha nem arra tart igényt. Később a helyzet viszonytól függően felülvizsgálható.

Ha főnök nénizik/bácsizik/fiamozik amiatt nem szólhatsz be neki, bár tirpákság amit csinál.

2014. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én elég fiatal vagyok. A korombeliekkel gyorsan összetegeződtünk, szinte nem is volt kérdés. Az idősebbeket, hölgyeket, vezetőket én magáztam amíg fel nem ajánlották a tegeződést. De van akinél így is megmaradt egy ilyen "tiszteletmegadós" dolog. Pl: "Kati néni, segíts nekem ebben a ... , légyszíves."
2014. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokféle illemszabály van. Jelen esetben a legjobb, ha bemutatkozáskor mégkérdezed, hogy hogyan szólíthatod.
2014. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!