Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért rasszisták velem szemben...

Miért rasszisták velem szemben az emberek?

Figyelt kérdés
Az egyik osztálytársam valamelyik nap, azért cigányozott le, mert sötét színű a bőrőm. Tény, hogy gyorsan barnulok (ráadásul, amikor ez történt pár hete jöttünk haza nyaralásból), de ezért miért kell elítélni a másikat. Ja, és ezt nyilvánosan tette, úgyhogy azóta a fél osztály utál (Ez még tanév közben, pár hete történt). A másik, amivel indokolta ezt, az a nevem, mert sok cigánynak van hasonló neve. De komolyan, tegyük fel, hogy tényleg roma vagyok. (Nem vagyok az, de nincs semmi bajom velük) Egyik nap még mindenki tök jófej meg minden, másik nap "kiderül" (idézőjelben!), hogy cigány vagyok és mindenki úgy tekint rám, mint egy darab szarra. Ezt nem tudom, hova tenni. Mi veszi rá erre az embereket? Nekem is volt már rossz tapasztalatom, mert egyszer ellopta a telefonom valaki, aki tényleg roma származású volt, de attól nem veszem egy kalap alá az összeset, ez olyan, mintha egy fehér ember kirabolna és onnantól kezdve az összes fehér embert utálnám. Mi veszi rá az embereket az efféle cselekedetekre?

#roma #sztereotípia #előítélet #rasszízmus #whatthefuckiswrongwithsociety
2014. júl. 3. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Mert szeretnek gyűlölködni. Valakit kell, ez náluk olyan létszükséglet, így kompenzálják a saját hiányosságaikat. :(
2014. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
2014. júl. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

A rasszizmus az emberi butaság és gonoszság egyik formája.


Önmagában a cigány egy nép neve, azt nem kellene sértésnek venni, még ha sértésnek szánják sem, függetlenül attól, hogy van-e igazságtartalma vagy sem.


A magyar nyelvben minden közöttünk élő nép nevét szerették korábban a rossz jelzője helyett használni (ez csúnya dolog, de önmagában nem kell komolyan venni):


Néhány példa:

"cigányútra ment a falat"- félrenyeltem

"zsidó van a lapban"- egyik kártya véletlenül fordítva, rosszul áll

"csehül állok"- rossz anyagi helyzetben vagyok

"Tótágast áll"- fordítva, fejjel lefelé van.

" a román életbe" - a fenébe (ami viszont egy betegség)

" a francba"- a "francia kórra" (szifilisz) utal

2014. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 adan21 válasza:
hát már le írták :D
2017. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!