Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Angliában vagy Németországban...

Angliában vagy Németországban jobb élni? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Szeretnék külföldön élni és a két országon gondolkozom. Angliában voltam 1x 2 hetet, nagyon tetszett, bejött az egész hangulata. Németországban nem jártam, de valamiért mindig is érdekelt és vágytam oda. Angolul tudok, németül nem, de szívesen megtanulnám. Jó lenne ha mesélne valaki milyen kint az élet, milyenek az emberek itt is, ott is. Ha lehet részletesen, minden érdekel. 1 évet akarok még itthon lenni, hogy befejezzem a sulit, de utána mindenképp mennék. Most akarom eldönteni, hogy meg kell-e tanulnom németül, ill. szeretnék tervezni.

Köszi!



2014. júl. 3. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ, kinek. Megélhetés, kultúra, profi munka, személyes és civil szabadságjog, jövőkép, családtervezés, karrier, és stabilitás szempontjából egyaránt Németország, egyértelműen és toronymagasan.


Anglia a képzelten, sunnyogó, lusta, ostoba férgeknek viszont kiváló, nincsenek szabályzott szakmák, senki nem ért igazán semmihez, dilettáns szar lusta nép, de lehúzni viszonylag könnyű őket, ezért a cigányok egyre inkább kedvelik Angliát. Probléma, hogy a jelenlegi kormány lábonlőtte magát, így elképzelhető hogy valóban kénytelen lesz kiírni az EU referendumot még 2016 vége előtt, ez esetben pedig Anglia ki fog lépni. E ponton pedig de facto és de jure is az olyan barbár állatok mögé szorulsz majd, mind a pakisztáni, afgán, és indiai férgek.

2014. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az előttem válaszolják szerintem nincs igaza, azt en is ajánlani tudom, hogy ha teheted inkább a nemetekhez menj, apukám volt kint 5 évig nagyon jo kint. Viszont Anglia azért nem ilyen rossz! Hiszen eleg belegondolni es rájövünk, hogy Magyarországnál mennyivel fejlettebbek, viszont míg Németországban egy külföldi is kap esélyt, Angliában főleg olyan munkákat kapnak ami a helybelieknek nem kell.
2014. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
31%

Semmivel sem fejlettebb, nyilván nem voltál még Angliában. Európaszerte közröhej tárgya a visszafejlődő, elavult, ostoba angol társadalom, életképtelen infrastruktúra, és általános dilettáns szar semmihez sem értő lusta gané mentalitás.


Ismét jelzem számodra is, ez sok magyarnak azt jelenti, hogy kiválóan beilleszkednek majd. Sőt, ez azt is jelenti, hogy aki jól érzi magát Angliában, az maga is ilyen.

2014. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!