Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért gyűlülik...

Szerintetek miért gyűlülik sokan a cigányokat?

Figyelt kérdés
Itt most azok válaszaira vagyok kíváncsi, akik úgymond szeretik őket és fellépnek a cigányok védelmében sokszor itt gyk-n valamint az életben is. Azok akik nem szeretik őket, kérem ne válaszoljanak, nem akarok vitát meg hogy töröljék a kérdésem mert rasszista. Nost szerintetetek, miért utálja az ország jelentős része őket? Értem, ti akik véditek nem utáljátok őket, de tapasztalataim szerint az emberek nagyobb része igen. De akkor miért? Miért nem a németeket, horváthokat vagy bármely más magyarországon élő kisebbséget?
2014. júl. 4. 07:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%

Mert helyzetükből adódóan (szegénység, kirekesztettség... stb.) rosszul szocializálódnak, ami jogosan bántja a többiek szemét.


A probléma az, hogy erre rossz választ akarnak adni a tüneti kezeléssel ahelyett, hogy az okokat szüntetnék meg.

2014. júl. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
70%

Őszintén szólva, nem a cigányokat kell szeretni, vagy utálni, hanem a rendszert.

A rendszer miatt kapnak annyi segélyt. amiatt nem akarnak menni dolgozni, inkább a segélyen élnek. Mert hozzászoktatták őket, h ez nekik jár.

Képzeld el, ha elvennék tőlük ezt, mi lenne akkor. Nem tudnának mást tenni, mint lopni csalni gyilkolni....

És sajnos a tövények nekik kedveznek. Mert ha mondjuk valamelyikük betör hozzám, én lelövöm, engem ültetnek le.

És ezért van ilyen nagy arcuk, mert tudják, h a tisztességes ember nem fog leereszkedni odáig.

Én utálom, a bunkó, paraszt, lusta cigányokat. Vannak normálisak, de az ritka.

Amúgy ez egy hülye kérdés, mert ezek szerint te nem igazán vagy képben.

Nem tudom, hol laksz, de itt szabolcsban-szatmárban elég lemenned egy faluba, és meglátod, miért utálják őket, ha eddig nem tudtad.

Én nem találkoztam még fehér emberrel, aki védené őket.

2014. júl. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
65%
Én a munkám során velük foglalkozom, nem utálom őket, mert akkor a munkámat sem szeretném. Általában rossz körülmények közül jönnek, nem szocializálódnak, rossz példát látnak a szüleiktől. A baj ott kezdődik, hogy miközben ők érzik és élik ezeknek a negatív hatásoknak a következményeit, eközben ők sem akarnak változtatni ezen. Tizenévesen sorra szülnek, bármiféle felelősségérzet nélkül, és ha segítséget kapnak az életük rendezéséhez, akkor csak kritizálni tudnak, semmi nem jó nekik. Azt hiszik, azért mert korán szültek pár gyereket nekik jár az ingyen lakás, a segély, csak nekik ne kelljen tenni semmit. Nem mennek el dolgozni mondván ők aztán ennyiért nem dolgoznak. Az iskolában csak a botrányt csinálják, már ha bejárnak. Ahol én dolgozom, ott napi ötször kapnak ételt (ingyen), mégis éhen akarnak halni, mert csak túrkálják és kritizálják. Évente kétszer ruhát kapnak, de két hónap múlva már unják. Ha nem jutnak cigarettához, idegesek, tombolnak... Miközben aki rendesen bejár iskolába, tanul, és dolgozik is annak mindezért keményen meg kell küzdeni, és a küzdése folytán befizetett adókból meg a sorban szülők, segélyen élők de nagyszájú kritizálók elfekszenek, cigarettázgatnak, iszogatnak álló nap. Hát ezért. Persze köztük is van kivétel kb. százból egy.
2014. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Vicces a kérdésed, kikötöd benne, hogy szigorúan csak a cigányokat pártolók válaszára vagy kíváncsi... vagyis ez igazából nem kérdés, csak megerősítést vársz, és szeretnéd együtt szidni másokkal azokat a csúnya-gonosz-rasszista-dög embereket, akik nem "szeretik" őket.


Ja, horváthokat = horvátokat, ugye? A Horváth (th-val) ugyanis egy személynév.

2014. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

A cigányok saját maguk tehetnek arról, hogy ennyire gyűlölik őket.

Soroljam?


~ Mentalitás : börtön erény, ököljog, gyerekeiket nem nevelik így azok is bűnözők lesznek, lopnak, gyilkolnak, betörnek, és ha elkapják őket még nekik áll feljebb


~ Életmód : ez így nem állapot, hogy a cigányság 95%-a segélyből él, szüli a gyerekeket megállíthatatlanul, és ha elfogy a segély akkor elküldik a kölköket lopkodni. A társadalomnak is hatalmas teher ennyi MUNKAKÉPES embert feleslegesen eltartani csak azért, mert nem hajlandóak dolgozni és beilleszkedni.


~ Szociális helyzet : a szegénység NEM ok arra, hogy így viselkedik valaki. Mivel a cigány gyerek már baba korában ellesi, eltanulja ezeket az undorító viselkedési formákat, így persze, hogy már óvodában üti-veri a társait, lopkod, félelembe tart mindenkit, mert ezt látja otthon, és azt látja, hogy ököljoggal bármit el lehet érni. A szülő, aki szintén rosszul van szocializálódva, pedig csak adja alájuk a lovat. Rájuk szólni az iskolában nem lehet, mert ha megteszed, már egyből másnap jön az egész pereputty megverni téged.



A cigányságot NEM védeni kell, hanem keményen fellépni ellenük. A védelmet, mint láthatod, csak kihasználják a többségi társadalom ellen. A pozitív diszkrimináció a cigányság esetében károsabb, mint a negatív. Nagyon elkapatták magukat, de Romániában például nem mernek ennyi mindent megtenni, mert ott a rendőr is lecsavar nekik egy hatalmasat.


Szlovákia például sokkal jobban kezeli a cigánykérdést. Amikor fellázadtak, bevetették a hadsereget, pár nap alatt vége lett az egésznek. Azóta a cigányok csendben vannak.

2014. júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Mekkora szerencsétlenek vafytok! Azt mondtam azok írják le, szerintük miért utáljál sokan a cigányokat, akik szeretik őket. Hogy szerintük mi az oka, direkt mondtam, hogy ne olyanok, akik nem szeretik őket. Borsodban laktam, nem kell bemutatni őket, csak kíváncsi vagyok azok akik pártolják őket mit gondolnak az emberek miért nem szeretik. Hisz szerintük.
2014. júl. 4. 10:22
 7/24 A kérdező kommentje:
*angyalok
2014. júl. 4. 10:25
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hiába pontozol le, akkor is ez az igazság.

Tapasztalat pedig az, hogy aki szereti a cigányokat, az még eggyel sem találkozott. Aki nem találkozott még egy darabbal sem, az persze, hogy csak azt látja, hogy szegények, akiket üldöznek, kiközösítenek, stb. Lást jó példának Kanadát. Ott addig sajnálták meg szerették a cigányokat, míg meg nem tapasztalták milyenek. Utána csoportosan küldték vissza őket a kibocsátó országba, és CSAK miattuk megváltoztatták Kanada bevándorlás ügyi törvényét, hogy a menekültjogi státuszt el lehessen utasítani.


A megélhetési jogvédőket meg nem veszem ide.

2014. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
22%

Nem a kérdező pontozott le, hanem én, és pont azért, amit a kérdező írt.


Direkt az olyan körúton belül élő libsikre volt kíváncsi mint amilyen én vagyok, de a szövegértelmezés nehezen megy sokaknak.

2014. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
100%

gondolom ide azoknak a válaszát vártad, aki szép fehér bőrű csaj vagy pasi, és együtt jár egy cigánnyal.

mert arra én is kíváncsi vagyok, mi ösztönöz arra valakit, hogy akárcsak együtt mutatkozzon egy cigánnyal, nemhogy még mondjuk megcsókolja.

2014. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!