Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Abbahagyjam ezért az egyetemet?

Abbahagyjam ezért az egyetemet?

Figyelt kérdés
Szóval most vagyok elsőéves és túl azon, hogy annyira nem is vagyok oda azért, amit tanulok, nincsen egyetlen barátom sem! Oké, igaz, hogy zárkózott vagyok, de annyira rossz így élni! Csak bemegyek az órákra, nem szólok igazából senkihez, mert hozzám se szólnak, senkivel sem tudok egy szót sem váltani! Persze a gimiből vannak barátaim (nem sok) de azért itt is jó lenne, ha lennének...
2010. jan. 7. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem vagy egyedül, de ezért hülyeség lenne abbahagyni szerintem.
2010. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd abba.Lesznek majd, ha nem is barátok de ismerősök biztosan.Próbálj nyitni. Hallgasd miről beszélgetnek és próbálj bekapcsolódni. Ha vmi tv sorozatról akkor nézd meg a köv részt. Vagy nézz utána a témának a neten.
2010. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt ne hagyd abba,hogy nincsenek barátaid,mert azok még lehetnek,de ha nem tetszik,amit tanulsz,akkor menj űt másik szakra
2010. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én is ilyen voltam,de ezért ne hagyd abba.

várj még 1 kicsit...amúgy hova jársz??

2010. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha úgy érzed nem érdekel, akkor hagyd abba, válassz mást. Én 2003ban fejeztem be a gimit. Utána Pesten jártam egyetemre, de fél év után otthagytam, nem az én világom volt. Innen Sopronba mentem, de 2 év után eljöttem, nem szerettem a várost sem, nem voltak barátaim. Átjelentkeztem Gödöllőre, ugyanazon a szakon maradtam, mint Sopronban. Szüleim akkor nem akarták, de úgy voltam vele, hogy ez az én életem, én fizetem, szóval ami nekem jó, azt csinálom. Nyárom államvizsgázom, megismerkedtem a párommal, 3 éve együtt élünk. Úgyhogy úgy gondolom, jól tettem hogy eljöttem az előző sulikból. Lehet ha te is váltasz, akkor sokkal jobban fogsz járni.
2010. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Az egyetem ilyen. Barátokat az ember ritkán szerez az egyetemen (nem barátkozni, hanem tanulni járunk oda). A középiskolában szerzett baráti kör tartósabb, volt egyetemi évfolyamtársaival az ember ritkán jár össze, gimnáziumi osztálytársakkal előfordulnak életre szóló barátságok.


Semmi esetre se hagyd félbe az egyetemet ilyen JELENTÉKTELEN probléma miatt. Végezd el, mert csak így szerezhetsz jó állást. A kevés létező barátságodat pedig becsüld meg, mert az emberek 1/3-ának egyetlen barátja sincs, és a másik 2/3-nak sincs túl sok és mély barátsága.

2010. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így voltam. Egy év után lettek barátaim.

Ha úgy érzed, hogy nem neked való a szak, akkor tanulj mást. De ne azért hagyd ott, mert nincsenek barátaid.

2010. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
78%

Változtass rajta!


Az egyetemisták nyitottak, ha kezdeményezel, szívesen beszélgetnek veled. Mondjuk ülj le valaki mellé, aki úgy tűnik egyedül van, kérdezz pár dolgot. Ha nem tartja ezt tolakodásnak, biztos visszaválaszolgat, esetleg kérdez is valamit. Másnap pedig már köszöntök is egymásnak. Hát valahogy így indulnak a kapcsolatok, amelyekből nem feltétlenül lesz barátság, de hasznos és jó dolgok.


Szóval merni kell elkezdeni beszélgetni valakivel, mondjuk akiről tudod, hogy azonos szakon van veled.

Hidd el, nem fognak hülyének tartani-e miatt.

Aztán ha egy ismerősöd lesz, akkor már végtelen sok van, mert az ismerősöd ismerősét is megismered és így tovább. :D Minden csak egy jó szóval kezdődik.

2010. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!