Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abbahagyjam az egyetemet?

Abbahagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Van már egy közgazdász főiskolai diplomám,de biztos voltam benne,hogy még szükségem van a mesterképzésre és még egy kis diákéletre,mielőtt dolgozni kezdenék. Felvettek,szeptember eleje óta csinálom is,viszont elbizonytalanodtam,hogy tényleg ezt szeretném-e (és nem dolgozni, tapasztalatot szerezni).

Sajnos az első megmérettetéseken szembesülnöm kellett vele, hogy nem tudok tanulni,jól teljesíteni és emiatt úgy érzem nem vagyok képes végigcsinálni ezt a két évet...

Mindig az jár a fejemben,hogy ez már nem "kötelező",míg azért az alapképzés kellett,hogy legyen esélyem később elhelyezkedni. Azon is gyakran gondolkodom,hogy egyáltalán ér-e annyival többet a munkaerőpiacon az egyetemi diploma,hogy megéri ezt a két évet végigcsinálni?

Viszont félek,hogy elhamarkodom a döntést és utólag megbánom,hogy ilyen 'könnyen' feladtam. Ugyanakkor a tény nem változik, hogy úgy érzem,nem tudok tanulni,ami nélkül nem tudom végigcsinálni. Ezen a szinten a szorgalmam már nem visz előrébb. Tanácstalan vagyok.


2011. okt. 19. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a mesterképzéses diploma többet ér a munkaerőpiacon, mint egy főiskolai. Nem mintha tudnám, mit kell tanulni közgáz mesterképzésén, de mit értesz az alatt, hogy nem tudsz tanulni?
2011. okt. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha most feladnád és elhelyezkednél, akkor később nem teheted le a mesterképzést, ha akarod?
2011. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Passziválni nem tudsz? Elmehetnél dolgozni, és meglátnád.
2011. okt. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

-Alapból nehéz koncentrálnom a tanulnivalóra. Másrészt sokszor olyan nehéz és/vagy sok, hogy hiába próbálom megjegyezni, mikor átismételném, olyan mintha akkor látnám először. Számonkérésen ráadásul eszembe sem jut sokszor, amit elvileg megtanultam. Vagy ha sikerül is megértenem, felfognom pl. egy-egy számításnál, miről van szó, ha kicsit változtatnak a példán a zh-ban, akkor engem már sikerül összezavarni. Amúgy sosem az eszem, hanem a szorgalmam vitt előrébb. De ezen a szinten ez már nagyon kevés.


-Nem, később már nem tudnám újrakezdeni úgy gondolom. Egyrészt fiatalabb már nem leszek (22) és ugye újra át kellene esnem a felvételi mizérián, elölről kellene mindent kezdenem, amit már a családom sem biztos, hogy támogatna. Másrészt ha most nem megy a suli és nem érzem magam képesnek rá, akkor ez később sem változna. Okosabb már nem leszek, ahogy a képzés sem lesz könnyebb. Tehát úgy gondolom: most vagy soha.


-Passziváltatni már nem tudok év közben, csak önhibámon kívüli esetekben tudnék: pl. baleset, betegség, terhesség esetén. Ha elkezdenék dolgozni, kicsi lenne az esély, hogy visszaülnék, visszakerülhetnék az iskolapadba. (A fentebb már említettek miatt.)

2011. okt. 20. 12:02
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Ó,mintha magamat olvasnám! Rám is most jött el a holtpont! Pont a felén vagyok túl a sulinak (2,5 év)és úgy érzem,elegem van ebből,nem akarom csinálni! Pedig álmaim szakja ez! Annyit küzdöttem hogy itt lehessek! Komolyan tiszta hülye vagyok...nekem is a tanulással vannak gondjaim,bár eszem az van hozzá,csak a szorgalmam hagyott alább,de az most nagyon! Én alapképzés nappalira járok és rengeteg időmet elveszi, hogy minden nap órákra járok,aznap tanulni már nincs kedvem,erőm,hétvégén meg ugye pihenni szeret(ne) az ember,de ott van h tanulni kell...Ja és a pénztelenség a másik. Hónapról hónapra élek,csak a kaját meg a számlákat tudom fizeni,de nem tudom mikor vettem utoljára egy ruhát magamnak, vagy mikor voltam moziban...nem tul nagy ár ez egy diplomáért?? Mindenröl lemondani...?



De nem adhatjuk fel!! Már csak azért se! Te azért nem,mert mesterrel sokkal jobb állást és fizetést kapsz majd,mint bsc-vel,én pedig azért nem,mert úgy érzem ez a hivatásom,és ha feladnám,egész életemben bánnám!! De mégis nagyon nehéz....ha gondolod irj privit,szivesen beszélgetek Veled! Komolyan mondom,pont énis egy ilyen kérdést akartam feltenni mint most te,amikor olvastam a kérdésed! És már az erőt adott,hogy látom,nem vagyok egyedül a gondommal!És már pozitivabban látom az egészet!! De tényleg,nyugodtan irj,legalább mi támogassuk egymást,nagyon sokat tud ez számitani!

25/L

2011. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!