Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lenne velünk romák nélkül?

Mi lenne velünk romák nélkül?

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki rasszizmust kiáltana, nem vagyok rasszista, és ez a kérdés sem az, sőt, komolyan érdekel, hogy mások mit gondolnak.


Sokszor hallani, hogy a roma kultúra milyen szép, és mennyit hozzá tesz a magyar kultúrához.


Az a helyzet, hogy az én életemhez semmit nem tesz hozzá, nem szeretem a cigányzenét, sajnos én csak a rossz oldalukat látom: a bűnözést, hogy félnek, rettegnek tőlük az emberek, időseket vernek agyon néhány ezer Ft-ért, ellopják a terményt, iskolásokat tartanak rettegésben, az utcán ordibálva átkozódva beszélnek egymással is, stb.


A ti életetekhez mit tesz hozzá vagy mit vesz el a roma kultúra? Mi lenne velünk romák nélkül?



#előny #hátrány #roma kutúra
2014. júl. 16. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se tesz hozzá az életemhez a roma kultúra, csak az a szörnyű zene, amikor más üvölteti.
2014. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ország csak jobb lenne nélkülük, bár ez egész Európára igaz.
2014. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
A zenevel, es magaval a "kulturaval" nincs problemam, esetleg a zene jatszik apro szerepet az eletemben. Az orszag valoszinuleg nem lenne ennyire benepesitve, de sokkal jobb es modernebb orszag lehetnenk.
2014. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Boldogabbak lennénk.
2014. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A roma kultúra nem tett hozzá az életemhez semmit, viszont a második biciklimet viszi el.
2014. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Régen amikor még vándor életet éltek, rengeteg mesterséget űztek és kereskedtek. Amerre jártak, össze szedtek az ottani kultúrából is és tovább vitték. Sok dolog származik tőlük, amit ma mindennaposnak gondolunk, ugyanígy vannak például török és német eredetű szavaink is. Ha két népcsoport találkozik, ez lesz a vége és száz év múlva már azt se tudod, hogy mi honnan került a nyelvbe és a szokásokba. Mivel nem ez a szakterületem nem tudok konkrét példát írni, hogy mi az ami tőlük került hozzánk, de ha téged ez valóban érdekel és tényleg nem csak provokáció, akkor keress utána. :)
2014. júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Roma kultúra? O.o Lemaradtam valamiről? Te még sosem jártál cigánytelepen, ugye?


"Mi lenne velünk romák nélkül?"


Öröm és bódottá.

2014. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!