Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdemes (biztonságos) beköltöz...

Érdemes (biztonságos) beköltözni a VIII. kerületbe?

Figyelt kérdés
Egyetemistákként hárman költöznénk, Kálvária térhez. Mennyire biztonságos ez a környék? És a Baross utca?
2014. júl. 27. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem költöznék oda (bp-i vagyok), viszont a Baross utca eleje pl. teljesen rendben van, mondjuk a templomig/okmányirodáig.


Ami a 8-ban viszont kitűnő, az a körútig az utcák, mondjuk a Bródy.

2014. júl. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem és nem.


A város legrosszabb környéke. Kálvária tér, Orczy tér, Baross utca, Koszorú utca, Dankó utca, Magdolna utca, Karácsony Sándor utca, Lujza utca, Dobozi utca, Kőris utca, Diószeghy Sámuel utca --- ezek azok a helyek (illetve a környékük), ahova nem szabad költözni, sőt, a legtöbb utcába még betévedni sem nappal.


A megállapítás helytelen, hogy a VIII. kerület rossz hely, de ezek a részek nagyon gázak. A Nagykörúton belüli rész tiszta belváros, nem rosszabb, mint bárhol máshol, a körúton kívül viszont vagy az a helyzet, amit fent leírtam, vagy pedig a teljes kiszámíthatatlanság.


Jártam már a Tömő utcában, az egyik felén 15 emeletes magasházak, rendezett előkert, felújított lakások, aszfaltozott út, jó közvilágítás, miegyéb - a másik felén lerobban régi bérházak, macskakő, közvilágítás semmi, kosz, bűz. Rengeteg ilyen vegyes képű utca van, annak köszönhetően, hogy elkezdték a kerület rehabilitását, de még nem fejeződőtt be, ezért könnyen előfordulhat, hogy a viszonylag normális környéken lépsz kettőt és a gettóban találod magad.

2014. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ezt kihagyjuk. :)
2014. júl. 28. 09:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól teszitek :) Ha olyan albérletet kerestek, ami viszonylag olcsó, viszont nincs farkasvonyítósan szr környéken, akkor ajánlom a XIV. kerületet (Alsórákos-Zugló-Törökőr). A közlekedése is jó, millió busz, troli, villamos, a szélén megy a 2-es metró.

+ XV. került (Újpalota) ez már kicsit húzósabb, az Újpalotai lkp.-en vannak érdekesebb arcok, de nem hiszem, hogy kiemelten veszélyes lenne, jártam ott már éjszaka is és nem lett semmi bajom.

+ XVI. kerület (Mátyásföld, Sashalom, stb.) Ez már kicsit kiesik, de ha a HÉVhez közel költöztök, gyorsan tudtok mozogni. Bár a busz is bennvan 20 perc alatt az Örsön, a metró végállomásánál.

+ XIII. kerület (Angyalföld-Újlipótváros-Vizafogó). A körúton kívüli részek elég jók, a kisebb utcákban csendesek

+ IV. kerület (Újpest) Közlekedés jó a 3-as metróval, és ez is biztonságosnak számít. Mi majdnem Újpest-Központhoz költöztünk, és szemre is azt mondom, hogy jó hely.


Illetve mondhatnám még Budát is, de ott jellemzően drágábbak az ingatlanok.

Esetleg a XI. kerület délebbi része (az északi tele van egyetemekkel, sűrű közlekedés, most nyílt meg a négyes metró, szóval szerintem megszaladtak az árak), Albertfalva.

+ XXII. kerület (Budafok-Tétény). Ez már elég messze van a belvárostól, szóval ügyelni kell rá, hogy viszonylag jó legyen a tömegközlekedés (47-es villamos, vagy ami mégjobb, 133-233 buszok vonala).


Mondanám Csepelt is, de ott annyira nem vagyok ismerős, azt tudom róla, hogy egyes részei nagyon jók, viszont vannak érdekesebb részek (azt hiszem, a Csillagtelep). Viszont nagynénémék Csepelen laknak, ha jól tudom, és még életben vannak :D

A HÉV vonala mentén viszont szerintem az is jó, érdemes oda költözni, mert 10-15 perc alatt benn van a Boráros téren, onnan meg már csak oda nem jut el az ember, ahova nem akar.



Remélem, nem mondtam haszontalan infókat :)

2014. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A Kálvin tér felőli Baross utca, az szépen meg lett csinálva, közel a metro,villamos sétálóutcák. Oda költöznék,az is még 8.kerület.
2014. aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!