Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy ilyen helyzetb...

Hogyan kell egy ilyen helyzetben viselkedni?

Figyelt kérdés

azoktól is kérdezem, akik már vesztették el közeli barátjukat, hozzátartozójukat.

Ugyanis egy jó barátomnak meghalt egy közeli hozzátartozója, és nem tudom, mit kellene tennem. Tolakodni nem szeretnék, de cserbenhagyni sem. nekem is rossz, ha őt szomorkodni látom.


2010. jan. 11. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne kell tenned semmit. Viselkedj úgy mint korábban. Gondolom azelőtt sem mindig erről a hozzátartozórl beszéltetek mindig. Ezután sem kell hogy feltételen szóba kerüljön. Megkérdezheted hogy van , de olyanokat mondani hogy részvétem meg mennyire sajnálom felesleges mert nem is ismerted az elhúnytat azt meg nem tudhatod a barátod mit érez.

Ha me akar róla beszélgetni akkor fog anélkül is hogy Te erre terelnéd a témát.

2010. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanilyen helyzetben voltam (és vagyok még mindig), mint te, a legjobb barátnőm vesztette el az egyik ismerősét. Már vagy egy éve volt, de néha még mindig elkeseredik szegény. Hát, én annyit mondtam neki, hogy ha akar beszélgetni, itt vagyok és meghallgatom, tanácsadásban sose voltam jó, de lelki szemetesnek tökéletes vagyok, mert szívesen meghallgatom bárkinek a problémáit. De magamtól nem hozom fel soha a témát, azt kínos lenne.
2010. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!