Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szkeptikusok az emberek...

Miért szkeptikusok az emberek a pszichológussal? Miért nem tarják semmire a munkájukat?

Figyelt kérdés
...tudom, hogy vannak kivételek nem is akarok általánosítani, de a legtöbb ember nem megy el pszichológushoz, mert "egy vadidegen emberrel nem beszélem meg a problémámat" ez így is lenne, ha az a vadidegen ember nem lenne pszichológus. de neki az a szakmája, azt tanulta, azért van, hogy segítsen azokon az embereket akik bajban vannak...legtöbb pszichológus jó emberismerő és nagyon nyíltak, nem értem miért ez az ellenszenv...
2010. jan. 11. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

A pszhihológus legfeljebb az okokat tárja fel ( néha még azt sem ),de megoldást nem tud adni.Legalábbis olyant nem,ami valóban megoldaná a gondokat. Pl.Ha nincs munkahelyed és emiatt vagy depressziós,mit tudna tanácsolni? Vagy ha az apád alkoholista,akkor mit mondjon?

Ezért nem bíznak az emberek bennük.

2010. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Azért, mert a pszichológia nem tudomány. Azt azért nem mondanám, mint egyesek, hogy áltudomány, de nem tudomány abban az értelemben, ahogy mondjuk a mérnöki tudományok azok. Ez azt jelenti, hogy a pszichológiában nincsenek egyértelműen bizonyított és megbízhatóan működő elméletek és módszerek. Ugyanarról a jelenségről eltér a különböző pszichológiai iskolák elmélete, magyarázata.


"azt tanulta, azért van, hogy segítsen azokon az embereket akik bajban vannak..."


Az a pszichiáter. A pszichiátria egyébként egy fokkal közelebb áll a tudományhoz, mint a pszichológia, pl. mert a pszichiáter legalább gyógyszereket is felír, tehát ténylegesen gyógyít, nemcsak hókuszpókuszozik.


A pszichológusok többsége egyébként egyáltalán nem azért dolgozik, hogy "segítsen azokon az embereket akik bajban vannak". Ez tévedés. A legtöbb pszichológust a reklámszakma foglalkoztatja, vagy éppen a nagy cégek vezetése menedzsment- és hr-feladatokra. A legtöbb pszichológus tehát az emberek kezelésével, befolyásolásával foglalkozik, eladni akar valamit az embereknek, nem pedig "segíteni rajtuk", ami egy lila, romantikus kép a pszichológusokról.

2010. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Mert ki az a hülye, aki elmegy és drága pénzért beszélget egy emberrel?
2010. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
mert a legtöbb ember szégyelli,hogy neki pszichológushoz kell fordulnia...ez a társadalom hozzáállásából is adódik, hiszen havalakiről kiderül, hogy pszichológushoz, esetleg pszichiáterhez jár, egyből úgy viselkednek vele, mint egy elmebajossal, és kerülik, mint valami leprást... pedig lelki,pszichikai problémái mindenkinek vannak kivétel nélkül, és lehet, hogy egy szakember segítségével könnyedén megszabadulhatnának valamitől, amivel minden nap küzdenek...
2010. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
18:o2 -pontosan...
2010. jan. 11. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Az embereket nem tudom. Én személy szerint azért mert a problémáim gyökerét meg egyebeket feltárhatja, de nem tud olyan megoldást és segítséget adni amitől meg is változik az életem.
2010. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

azért mert 5 év alatt bárki elvégezheti a bölcsészkaron. az embernek magától kell meggyógyulnia. saját magát kell ki rángatnia magát a bajból a pszichologus is csak ösztönözheti, de ha nem akarja, akkor nem fog menni.

egy pszichiátert több re tartok.

2010. jan. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert a munkájuk többnyire nem is ér semmit. Egyetértek azzal, hogy a pszichológia áltudomány, de némi empátiával egy szakembernek kikiáltott valaki többet tehetne a hozzá fordulókért, mint amennyit hallottam és tapasztaltam.


Csak egy sztori a sok közül: elmegy a lány a magánpszichológushoz, hogy leszbikusnak érzi magát, és ez gondot okoz számára. Nagy reményekkel megy, nagyon várja, hogy valaki hozzáértőnek elmondhassa, aki majd segít neki helyretenni a dolgokat. Tanács: menjen el sportolni. Lány sírva jön ki (barátnője mesélte, aki kint várta)


Én a pszichiáterrel is így vagyok. Milyen szakember az, aki - másik amit hallottam, a sok közül - gyógyszert ír egy béka segge alatt levő, megerőszakolt lánynak, akinek inkább beszélgetésre és támogatásra lenne szüksége, hogy valahogy túltegye magát azon, ami érte?


Az emberek egy része beszélgetésekből és saját magamból is kiindulva (minden, kétségtelenül létező megbélyegzés ellenére) NAGYON SZÍVESEN elmenne olyan pszichológushoz, aki olyan, mint a filmeken: odafigyel rád, beszéltet, kérdez, közli a benyomásait, elemez, következtet, ráébreszt dolgokra, elgondolkodtat, tanácsot ad. Aki kb. olyan, mint egy bölcs barát. Azzal is egyetértek, hogy vannak olyan problémák, amiket nem lehet így megoldani, pl. a fent említett esetek, de vannak olyan problémák is, amik tényleg lelki problémák, és ahol jól jöhetne egy szakmai rálátás.

Ehhez képest milyen egy pszichológus/iáter, ugyan már... Kevés időt szán rád, akkor is max. ő beszél, telefonál, kimegy, semmi érdemlegeset nem mond, nem érzed azt, hogy "kiöntheted a lelked" és ő segíteni akar (legalább akar...), tanácsot ad - akár magánpraxisban is előfordul az ilyesmi, tiszt. kiv.

2010. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
azért a pszichologusok nem csak ennyit csinalnak amit Ti leirtatok...ezek a negativumok...nem igaz, hogy senkinek nincs egy pozitiv pl-ja?!
2010. jan. 15. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!