Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a dadogás ellen?

Mit tehetnék a dadogás ellen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nagyon dadogok. Szinte már olyan vagyok mint a néma kacsa (tudjatok mit csinal amikor hapogni akar), mert egy mondatot nemtudok elmondani.. csak akkor hogyha megnyomom a szot.. 15/F

2014. aug. 13. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
én azt hallottam, hogy van aki dadog az tud énekelni vagy rappelni. szóval a ritmus az segít. meg azt is hallottam, hogy a figyelem is segíthet: az ha másra figyel beszéd közben(valamire amit csinál).
2014. aug. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egész életemben dadogtam, bár változó volt az észrevehetősége. Én mindig odafigyelek, hogy ne kapkodjak, nyugodtan, lassan beszéljek, mert ha ideges vagyok vagy gyorsan magyarázok, akkor tényleg elkezdek.


Mondjuk érdekes nálam ez a dadogás, mert például nagyon szenvedtem az iskolában a hangos olvasástól. Rettegtem tőle, komolyan. De csak az első mondatot szoktam eldadogni, a többi már folyékonyan ment. Szóval, nem tudom hova rakni. Anyum azt mondta, óvodás koromban kezdődött ez a dadogás, szóval nem velem született, hanem biztos történt velem valami, aminek hatására ez így kialakult és sajnos megmaradt.


De, ahogy mondtam, figyelj oda, hogy lassan beszélj, ne kapkodj, meg nekem van egy olyan módszerem, hogy miközben beszélek, és érzem, hogy elakadnék, akkor elkezdem azt gondolni, hogy "tudok beszélni, ne legyek bolond, megy ez." :D És olyankor tényleg megy.


Kitartást, tudom, nehéz ezzel együtt élni! 21/L

2014. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2014. aug. 14. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!