Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék dadogás ellen?

Mit tehetnék dadogás ellen?

Figyelt kérdés

Sokszor társaságban beszéd közben dadogok. Ha mondjuk csak egy emberrel beszélgetek, és van egy jól összeállított mondanivalóm, akkor azt szépen lassan, tagoltan el tudom mondani.. De ha mondjuk egy társaságban vagyok már, és gyorsan bele kéne szólni valamibe, akkor az már nem egy. Tehát csak az első betűt nyomom egy ideig, utána meg a szó végét gyors elhadarom.

Vezetés közben se tudok egyáltalán normálisan beszélni, mert gondolom akkor nem is arra figyelek.. Meg ha már ittam valamennyit akkor is teljes katasztrófa.

Vagy leginkább a 'h' és 'k' betűs szavaknál nem tudom kimondani, és így mondom: k-k-k-kutya. Rendkívül zavaró, és biztos hogy nem csak nekem, hanem aki hallgatná a mondanivalómat is..

Viszont, ha valami szöveget kell felolvasnom, az teljesen normálisan megy. Vagy egy betanult szöveget kell mondanom az is teljesen jó..


Ismertek erre esetleg valami megoldást? :)


2014. jan. 5. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Én megpróbálkoznék hipnózissal, Pesten egész jó szakembereket lehet találni.
2014. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Logopédus.
2014. jan. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!