Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nyaralnak a Balatonnál...

Miért nyaralnak a Balatonnál a németek? Olyan érdekes hely a Balaton?

Figyelt kérdés

2014. aug. 16. 09:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Már csak elvétve nyaralnak nálunk, régen sok rokon, kelet és nyugat németek itt találkoztak, azért volt sok német turista. Ma már nem ide járnak.
2014. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
38%

Hogyne lenne érdekes. Közép-Európa legmelegebb tavaly, tiszta vizű, sok kulturális élmény, gyönyörű táj, olcsó árak.


Nagyon sok külföldi jön a Balatonhoz, mostanában a skandináv területről kezdik felfedezni a tavat.

2014. aug. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Csak csodálkozom hogy ha a németeknek olyan sok pénzük van, miért nem egy tengerparti helyre mennek.
2014. aug. 16. 09:53
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Olcsó árak? Te melyik Balatonnál jártál? :O Csak mert én Németországban élek, tisztában vagyok az itteni anyagi helyzettel, spórolási lehetőséggel. Egy 1,5 szobás kis lakás rezsivel együtt kb 500 euro, plusz kajára, szórakozásra elmegy még mondjuk 300 ha nem spórolsz rajta, és egy vendégmunkás megkeresi az 1000 eurot. A németek jellemzően pár százzal többet, és logikusan ha ketten vagytok, jobban lehet spórolni, legalább egy ezrest félre lehet rakni olyankor még ilyen életvitel mellett is. Az árak pedig nem olcsóbbak otthon, sőt. Itt kint a benzin a cigi és az alkohol drágábbak, a többi (kenyér, tejtermék édesség stb) egy árban van az otthonival, vagy olcsóbb.

Hogy miért járnak oda, azt nem tudom, de a többivel (szép, kulturális események stb.) egyet értek, a kedvenc helyem. De nem olcsó. Sőt, néhol pofátlanul drága.

2014. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
85%
Mert olcsó.
2014. aug. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem olcsó, Egyiptom, Tunézia lényegesen olcsóbb. Van lent nyaralónk, inkább Holland fiatalok stb. járnak. Olyan fizetős németek már régóta nem. Arról nem beszélve, hogy van Balatonon 4 hely, amit fejlesztettek, a többi olyan, mint a szocializmusban volt, de árak azok vannak, én nagyon szeretem, de ha nekem "fizetős nyaralásra" kéne most mennem, abból a pénzből én se a Balatont választanám, már csak az időjárás miatt sem.
2014. aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
De jot nevettem a 2es valaszon. Ugyan mar a Bajor tengernek nevezett Chiemsee ezerszer szebb, es tisztabb (gleccserviz) mint a Balcsi!
2014. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
Így van a Balaton meg sem "ugatja " a Chiemseet ,ami csodálatos ,gyönyörű !!!
2014. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

- olcsó: könyörgöm, egy hétre a nyár közepén 200-300 euró egy 2 -3 szobás modern kis apartman, ez itt aprópénz!!, olcsó az ital és az étel (kb. az 1/3-a és az 1/5-e annak, ami itt, és az adag is dupla: itt 2 cl van, Magyarországon 4 cl. Az éttermekben itt a megrakott tányér fogalmát nem ismerik:).


- meleg a vize (szintén ismeretlen fogalom, itt hegyi forrásokból táplálkozó mély, hideg tavak vannak csak)


- homokos (ilyen sem igazán van)


- vannak sétányok, rengeteg diszkó - ilyen helyek sincsenek itt Németországban.


- a drogok könnyen elérhetőek és nem igazán néz az ember körmére a rendőrség - itt Németországban hát hogy is fogalmazzak, 10x nehezebb bármihez is hozzájutni, és erősen ellenőriznek is.


- gyönyörű az idő egész nyáron. Összehasonlításképp: itt épp 10 fok van és esik Németország déli részén :) Magyarországon azért a nagy átlagot nézve 30+ körül van nyáron, itt örülnek, ha 1 hétre ilyen magasra kúszik a hőmérséklet


- közel van, könnyen elérhető.



Őszintén szólva én ha német lennék, nem mennék oda, de most is vannak ismerőseim a munkahelyemen, akik a Balatonra mennek nyaralni idén, és a férjem - német - is imádja mindig, amikor Magyarországra utazunk, állandóan mondogatja, hogy menjünk a Balcsira :D


Nyilván össze sem hasonlítható egy tengerparti utazással, és nyilván itt is a nem éppen gazdag réteg preferálja, ez tiszta sor.

2014. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

"Itt kint a benzin a cigi és az alkohol drágábbak, a többi (kenyér, tejtermék édesség stb) egy árban van az otthonival, vagy olcsóbb. "


Te biztosan itt kint élsz? Mert a benzin, dízel az pont hogy lényegesen olcsóbb, ahogy az alkohol is.


1 üveg Paulaner búzasör 80cent azaz 200 ft, könyörgöm, azért otthon milyen sört kapsz? Lóhúgyos sopronit meg ilyen ihatatlan szarokat.

2014. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!